دست داشتن «حسنی مبارک» در بزرگ‌ترین عملیات ترور

فرزند «رفعت المحجوب» رئیس مجلس نمایندگان اسبق مصر، مدعی شد «حسنی مبارک» رئیس جمهور پیشین این کشور در ترور پدرش نقش دارد


دست داشتن «حسنی مبارک» در بزرگ ترین عملیات تروربه گزارش بولتن نیوز،«اَیمن» فرزند «رفعت المحجوب» گفت که برخی شخصیت های نظام سیاسی دوره حسنی مبارک در ترور پدرش دست داشته اند.
المحجوب افزود که «زکریا عزمی» رئیس دفتر ریاست جمهوری در دوره مبارک، شخصا او را تهدید کرده بود که اگر خواهان ادامه حیات خود و برادرانش است، از افشای این مسئله خودداری کند.
به نوشته روزنامه الکترونیکی «رأی الیوم»، رفعت المحجوب و تیم همراه او در سال ۱۹۹۰ به طرز مشکوکی به قتل رسیدند و پس از آن اخباری درباره علت ترور وی منتشر شد مبنی بر اینکه المحجوب از مشارکت مبارک و «صفوت الشریف» رئیس اسبق مجلس شورای مصر در فروش سلاح در داخل مصر و خارج از آن اطلاع داشت و تهدید کرده بود که آن را برای افکاری عمومی افشا خواهد کرد.
المحجوب ۱۲ اکتبر ۱۹۹۰ در حین عبور خودروی وی از پل قصر النیل مقابل هتل سمیرامیس در قاهره، هدف تیراندازی گسترده قرار گرفت و کشته شد.
گروهی از افراد جهادی به دست داشتن در ترور وی متهم شده و حکم اعدام برای آنها صادر شد اما پس از آن دادگاه فرجام خواهی حکم اعدام آنها را به ۱۰ سال حبس کاهش داد و قضیه ترور وی همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
عملیات ترور المحجوب یکی از بزرگ ترین عملیات ترور در دهه ۹۰ در مصر بود زیرا هدف اصابت ۸۰ گلوله در نواحی مختلف بدنش قرار گرفته بود.
فارس

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 59
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1420223

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار