پیامد زیان بار رویکرد ترامپ بر اقتصاد جهانی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1421038
سیاست "اول آمریکا" که توسط دونالد ترامپ پیگیری میشود، علاوه بر پیامد‌های آن بر اقتصاد آمریکا بر روی دیگر کشور‌ها نیز تاثیر زیادی گذاشته است.


پیامد زیان بار رویکرد ترامپ بر اقتصاد جهانیبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از اکونومیک تایمز، صندوق بین المللی پول در گزارش خود از چشم انداز اقتصاد جهانی، پیش بینی خود از متوسط رشد اقتصادی کشور ها را با ۰.۲ درصد تغییر به ۳.۷ درصدکاهش داده است. نرخ رشد پیش بینی شده برای کشور های در حال توسعه و نوظهور بیش از کشور های توسعه یافته دستخوش تغییر شده و به ترتیب ۰.۴ درصد و ۰.۲ درصد کمتر از پیش بینی قبلی شده است.

رئیس جمهور آمریکا از زمان روی کار آمدن خود، دو اقدام اقتصادی بسیار مهم انجام داده است: نخست، لایحه کاهش مالیاتی که احتمالا باعث خواهد شد کسری بودجه آمریکا رکوردشکنی کند و دیگری سیاست تهاجمی تجاری که با جنگ تعرفه ها به اوج خود رسیده است. به نظر می رسد متهم اصلی این سیاست ها که به کاهش رشد اقتصادی منجر شده است، رویکرد یکجانبه گرای شخص دونالد ترامپ است.صندوق بین المللی پول گفته است بر هم زدن پیمان تجارت آزاد امریکای شمالی موسوم به نفتا و اعمال تعرفه بر روی واردات کالا های چینی، باعث کاهش رشد اقتصادی آمریکا و چین شده است.

از طرف دیگر افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا باعث شده است بسیاری از سرمایه گذاران کشور های خارجی، سرمایه خود را به بازار های مالی آمریکا منتقل کنند و همین مساله منجر به کاهش پی در پی ارزش پول ملی کشور های نوظهور در برابر دلار آمریکا شده است.
 
انتهای پیام/
منبع: ایسنا
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 19
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1421038

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار