حضور پررنگ خودروهای برقی و هیبرید در نمایشگاه پاریس/ فرصت طلایی خودروسازان ایرانی برای صادرات

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1423441
رصد نمایشگاه خودرو پاریس نشان داد شرکت های خودروسازی خارجی تمرکز ویژه ای بر تولید و توسعه تکنولوژی خودروهای هیبرید وبرقی داشتند.


حضور پررنگ خودروهای برقی و هیبرید در نمایشگاه پاریس/ فرصت طلایی خودروسازان ایرانی برای صادراتبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، حامد سامانی کارگر کارشناس اقتصادی، با اشاره به فرصت طلایی خودروسازان ایرانمی برای توسعه صادرات گفت: رصد نمایشگاه خودرو پاریس نشان داد قیمت خودروهای اکونومی حاضر در نمایشگاه هم بسیار بالاتر از قیمت تمام شده خودروهای ایرانی است و این افزایش نرخ ارز در کنار مضرراتی که برای اقتصاد دارد، می تواند یک فرصت طلایی برای تولیدکنندگان ایرانی به خصوص خودروسازان برای صادرات محسوب شود.

سامانی کارگر گفت: خودروهای حاضر با کف قیمتی 10 هزار دلار بود و امروز حتی خودروهای ضعیف چینی هم از نظر قیمتی توان رقابت با خودروهای ایرانی را ندارند.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: در حال حاضر با این افزایش نرخ ارز، قیمت تمام شده خودروهای ایرانی زیر 4 هزار دلار است که عملا در جهان خودرویی با این قیمت وجود ندارد و اگر خودروازان ایرانی هوشیارانه عمل کنند می توانند بازار های جدیدی برای صادرات محصولات خود پیدا کنند و از این طریق ارز آوری برای کشورمان داشته باشند.

سامانی کارگر خاطر نشان کرد: باید ارتباط خوبی بین دانشگاه و صنایع برقرار شود و با طراحی و ساخت خودروهای جدید از این فرصت برای تصاحب بازارهای منطقه و بعد از ان کشورهای دیگر نهایت بهره را ببریم.

 

وی با اشاره به تمرکز خودروسازان خارجی بر توسعه محجصولات برقی و هیبریدی گفت: اکثر خودروسازی های حاضر در این نمایشگاه، خودروی هیبرید و برقی در غرفه خود داشتند که نمایانگر توجه ویژه خودروسازی های مطرح جهانی برای تولید و توسعه محصولات برقی و هیبرید است و این مهم نیز باید مورد توجه خودروسازان ایرانی قرار گیرد.

 

انتهای پیام/

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 55
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1423441

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار