چرا مدال نقره المپیک کشنده است؟

منبع : فرارو کد خبر: 1423767
جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در المپیک مدال نقره می‌گیرند زودتر از افراد برنده نشان طلا فوت می‌کنند، زیرا این گروه از ورزشکاران معمولا نمی‌توانند بر ناراحتی و ناامیدی خود غلبه کنند.


نشریه تایمز در گزارشی خواندنی از متوسط عمر برندگان مدال های مختلف المپیک پرده برداشته است.

به گزارش خبرورزشی، جدیدترین تحقیقات نشان می دهد افرادی که در المپیک مدال نقره می گیرند زودتر از افراد برنده نشان طلا فوت می کنند، زیرا این گروه از ورزشکاران معمولا نمی توانند بر ناراحتی و ناامیدی خود غلبه کنند.
 
چرا مدال نقره المپیک کشنده است؟

کاترین گراینگر یکی از ورزشکاران تیم اعزامی بریتانیا بود که در المپیک سال ۲۰۰۸ به مدال نقره دست یافته بود که این مدال برای او به مصابه یک فقدان و ناراحتی بزرگ در دلش مانده بود و به زعم خودش برای فائق آمدن به این ناراحتی، به ۴ سال زمان و کسب مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن نیاز داشته است.

حالا نشریه تایمز ادعا می کند مدال طلایی که کاترین ۶ سال قبل در خانه به دست آورد می تواند ۲ سال به عمر او اضافه کند. اما جالب اینجاست که افرادی که مدال نقره و رتبه دوم المپیک را کسب می کنند حتی از برندگان رتبه برنز هم عمر کوتاه تری دارند.

آدریان کالویج محقق این تحقیق مدعی شد برندگان مدال نقره فشار زیادی را در طول زندگی تحمل می کنند و همیشه استرس دارند در زندگی نیز نتوانند اول شوند. همچنین افراد برنده برنز نیز همیشه در تلاش برای اجتناب از قرار گرفتن در رتبه چهارم در دیگر اتفاقات زندگی خود هستند.

این مطالعه از زمان آغاز بازی های ادوار جدید المپیک، میزان مرگ و میر بین برندگان همه مدال های المپیک ایالت متحده را مورد بررسی قرار داد و نتایج موید آن است که افرادی که مدال نقره را به دست آورده اند، عموما ۲ تا ۴ سال کمتر از ورزشکاران برنده مدال طلا یا برنز زندگی کرده اند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 50
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1423767

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار