نویسنده کیلیویی چند؟

منبع : فرارو کد خبر: 1424208
با خودم گفتم کتاب‌هاي من که نمي‌توانست فکر اين بنده خدا را عوض کند، لااقل باعث شد که مغزش متلاشي نشود.


نویسنده کیلیویی چند؟
محمود برآبادی در روزنامه شرق نوشت: ناشری کتابم را چاپ کرده بود و بعد از آنکه چندبار برای حق التألیفش تماس گرفتم و نتیجه نداد، رفتم دفترش. گفت: «شرمنده. می بینی که بازار کساده. این روز ها کسی کتاب نمی خره. مخصوصا این جور کتابا رو».

گفتم: «مگه کتاب های من چشه؟ تازه چندتا لاک پشت هم گرفته».
 
گفت: «کسی به لاک پشت و خرگوش نگاه نمی کنه. کلا وضع خرابه». خلاصه بعد از کلی کلنجاررفتن و بعد از آنکه قسم و آیه خوردم پول لازم هستم، ناشر محترم گفت: «الان دستم خالی است، ولی می تونی به جاش کتاب ببری». نمی توانستم بگویم کتاب به چه دردم می خورد. یک بسته کتاب به جای حق التألیف گرفتم و راه افتادم طرف خانه. کتاب ها سنگین بود و من هم که نمی توانستم تاکسی دربست بگیرم. با هر مکافاتی بود خودم را به نزدیک خانه مان رساندم.
 
از اتوبوس پیاده شدم و بسته کتاب ها را در دست گرفتم و راه افتادم. چند قدم نرفته بودم که دیدم دو راننده با هم دعوایشان شده و دارند ارواح رفتگان یکدیگر را شاد می کنند.
 
راننده وانت رفت و از توی ماشین، قفل فرمان را برداشت و آمد و بالا برد که بزند تو سر راننده سواری. راننده سواری که هم غافلگیر شده بود و هم ترسیده بود، من را که دید با بسته کتاب ایستاده ام و آن ها را نگاه می کنم، بسته را از من گرفت و بالا برد و سپر کرد.
 
راننده وانت نامردی نکرد و محکم کوبید روی بسته. کتاب ها روی زمین ولو شدند. گفتم: «ببین چه کار کردی. کتابام خراب شد. من نویسنده کتاب هستم». راننده سواری گفت: «نویسنده کیلویی چنده؟»
 
گفتم: «حالا این کتاب ها را چی کار کنم؟» راننده گفت: «اول و آخرش که باید خمیر بشه».
 
مردم رسیدند و راننده ها را از هم سوا کردند. من مشغول جمع کردن کتاب ها از زمین شدم. اولش ناراحت بودم، ولی بعدش به این فکر کردم و ناراحتی ام کم شد. با خودم گفتم کتاب های من که نمی توانست فکر این بنده خدا را عوض کند، لااقل باعث شد که مغزش متلاشی نشود.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1424208

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار