درگیری نیروهای آسایش با محافظان قباد طالبانی

تنش و درگیری حزب دمکرات کردستان عراق با اتحادیه میهنی کردستان عراق پس از شکست سنگین این حزب در ریاست جمهوری عراق تمامی ندارد.


گروه بین الملل: در ادامه فشارهای بی امان حزب دمکرات کردستان عراق به نیروهای وابسته به اتحادیه میهنی کردستان عراق این بار دستگاه اطلاعاتی بارزانی هم وارد عمل شد!

به گزارش بولتن نیوز، رسانه های نزدیک به حزب دمکرات کردستان عراق(پارتی) مدعی شدند، نیروهای امنیتی بارزانی در شهر اربیل یک جوان ربوده شده توسط محافظان قباد طالبانی را آزاد کرده اند و بشدت به محافظان شخصی وی هشدار داده اند!

سایت نزدیک به بارزانی با برجسته کردن این ادعا نوشت؛

محافظان قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان و فرزند جلال طالبانی با دو خودرو جوانی را به نام "رشاد جبار خیلانی" ربوده و به منزل قباد طالبانی انتقال دادند.

اما بلافاصله نیروهای امنیتی وارد عمل شدند و جوان ربوده شده را از دست محافظان قباد طالبانی آزاد کردند.

به گفته این سایت نیروهای امنیتی ضمن هشدار به محافظان قباد طالبانی به آنها تذکر دادند که اربیل مکانی نیست که محافظان شخصی خودسرانه و بدون حکم دادگاه مردم را بربایند و یا دستگیر نمایند و اگر چنانچه از شخصی شکایتی داشته باشند می توانند از طریق قانون و دادگاه اقدام کنند.

در چند روز اخیر به بهانه های واهی بارها نیروهای حزب دمکرات کردستان عراق و حکومت اقلیم با افراد و نیروهای اتحادیه میهنی درگیر شده اند که اگر خویشتنداری مقامات اتحادیه میهنی نبود چه بسا شاهد تیراندازی و درگیری مسلحانه هم بودیم.

گویا حزب دمکرات کردستان عراق حاضر به فراموشی شکست در جریان انتخابات ریاست جمهوری عراق نیست و به خواست و رای اکثریت نمایندگان پارلمان تمکین نمی کند.

اتحادیه میهنی کردستان عراق(یکیتی) نیز در ادامه سیاست دوری از تنش، سکوت اختیار کرده و پاسخی به اتهامات اخیر حزب دمکرات کردستان عراق نداده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 28
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1425956

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار