به حمایت‌ از ائتلاف سعودی در یمن ادامه می‌دهیم

رئیس ستاد فرماندهی عملیات‌های ویژه نیروی هوایی آمریکا در یک نشست خبری گفته که قرار نیست.


به گزارش بولتن نیوز، به رغم تشدید انتقادهای بین المللی از ریاض ناشی از پرونده ناپدید شدن «جمال خاشقچی» روزنامه نگار منتقد عربستانی و همچنین حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به یمن، یک مقام ارشد ارتش ایالات متحده می گوید که حمایت های واشنگتن از ائتلاف متجاوز ادامه می یابد.

طبق گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، رئیس ستاد فرماندهی عملیات های ویژه نیروی هوایی آمریکا در یک نشست خبری گفته که واشنگتن هیچ برنامه ای برای کنار گذاشتن «حمایت های لجستیکی» خود از حملات ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن ندارد.

سپهبد «بِرَد وِب» با تاکید بر ادامه حمایت های آمریکا از ائتلاف سعودی گفت: «چیزی که نشان دهد احتمالا تمرکز کنونی مان را تغییر دهیم، شاهد نبوده ایم».

اظهارات این مقام ارشد نظامی آمریکا در شرایطی مطرح شده که به دنبال انتشار گزارش های رسانه های بین المللی درباره دست داشتن ولی عهد عربستان سعودی در ماجرای ناپدید شدن و «قتل احتمالی جمال خاشقچی»، مقام های ارشد کنگره آمریکا خواستار تغییر سیاست این کشور در قبال ریاض و جنگ یمن شدند.

برخی قانونگذاران ارشد دموکرات و جمهوری خواه در روزهای اخیر تاکید کرده اند که تا زمان روشن شدن ماجرای خاشقچی باید فروش سلاح به عربستان سعودی متوقف و سیاست واشنگتن در حمایت از جنگ یمن عوض شود.

عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی متجاوز به همراه امارات متحده عربی حملات به یمن را آغاز کرده و سبب وضعیتی در یمن شده که سازمان ملل از آن به عنوان «فاجعه بارترین وضعیت انسانی در جهان» یاد کرده است.

حمایت های نظامی، سیاسی و اطلاعاتی آمریکا از ائتلاف سعودی-اماراتی به رغم افزایش شدید تلفات انسانی در یمن در نتیجه حملات هوایی، محاصره دریایی و هوایی یمن و مرگ و میر غیرنظامیان بر اثر قحطی و شیوع انواع بیماری ها همچنان ادامه دارد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 35
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1425995

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار