ویکلی استاندارد: آمریکا در جستجوی راه خروج از افغانستان است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427570
نشریه آمریکایی نوشت که واشنگتن در جنگ افغانستان شکست خورده و از روی استیصال در پی جستجوی راهی برای خروج از افغانستان است.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، ویکلی استاندارد در مقاله ای نوشت که آمریکا در جنگ افغانستان شکست خورده است اما حاضر به قبول این شکست نیست و اصرار دارد که بحران افغانستان در وضعیت «بن بست» قرار دارد.

این نشریه آمریکایی با اشاره به ترور ژنرال «عبدالرازق اچکزی» فرمانده پلیس قندهار نیز نوشت که سرهنگ «دیو باتلر» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان به جای محکوم کردن شدید و کم اهمیت جلوه دادن آن، این حمله را رویدادی «افغان علیه افغان» توصیف کرده است.

ویکلی استاندارد ادامه داد واکنش آمریکا زمانی معنی دارتر می شود که بفهمیم واشنگتن در برابر طالبان درمانده شده است.

در ادامه این یادداشت نیز آمده است که ترامپ از زمان آغاز ریاست جمهوری اش تاکنون به افغانستان سفر نکرده و به ندرت درباره این کشور صحبت می کند و گفت وگویی نیز درباره چرایی لزوم پیروزی آمریکا در افغانستان وجود ندارد و در مقابل آن نیز فرماندهان نظامی آمریکا تاکید بر پایان دادن جنگ در این کشور دارند.

ویکلی استاندارد با اشاره به اظهارات ژنرال «جان نیکلسون» فرمانده سابق نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان ادامه داد: «زمان پایان دادن به جنگ افغانستان فرارسیده است»، در حالی که جنگ ها پایان نمی پذیرند؛ یا در آن پیروز می شود و بازنده آن خواهید شد.

این نشریه تصریح کرد: دولت ترامپ مانند دولت پیشین خود در پی یافتن راه خروج از افغانستان است و طالبان نیز با درک این موضوع از دیکته کردن شرایط خروج آمریکا خرسند هستند و این چیزی است که مقامات آمریکایی و طالبان در حال گفت وگو درباره آن هستند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 37
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427570

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار