اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات کامل و شفاف درباره قتل خاشقجی شد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427572
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن مشکل‌ساز توصیف کردن شرایط پیرامون به قتل رسیدن «جمال خاشقجی» خواستار تحقیقات معتبر، کامل و شفاف درباره این موضوع شد.


اتحادیه اروپا خواستار تحقیقات کامل و شفاف درباره قتل خاشقجی شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن مشکل ساز توصیف کردن شرایط پیرامون به قتل رسیدن «جمال خاشقجی» خواستار تحقیقات معتبر، کامل و شفاف درباره این موضوع شد.

«فدریکا موگرینی» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: شرایط ایجاد شده پیرامون مرگ خاشقجی عمیقا دردسرساز هستند و این موضوع به خصوص نقض شوک برانگیز کنوانسیون ۱۹۶۳ وین در خصوص روابط دیپلماتیک به شمار می رود.

موگرینی گفت: بنابراین اتحادیه اروپا مانند شرکای خود بر ضرورت انجام تحقیقات کامل، معتبر و شفاف برای آشکار شدن وضعیت پیرامون قتل خاشقجی و نیز اطمینان حاصل کردن از پاسخگویی عوامل آن تأکید می کند.

مقامات عربستان روز شنبه ضمن تأیید مرگ جمال خاشقجی مدعی شدند که خاشقجی در جریان درگیری در کنسولگری عربستان در استانبول جان خود را از دست داده است. این نخستین اعتراف به قتل خاشقجی از سوی مقامات سعودی ۲ هفته پس از ناپدید شدن وی است.

دادستانی عمومی عربستان همچنین ۱۸ نفر از اتباع سعودی را در خصوص پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی در کنسولگری ریاض در استانبول بازداشت کرده است.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 37
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427572

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار