استفاده عربستان از ارتش توییتری برای مقابله با بحران قتل خاشقجی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427670
نشریه آمریکایی نیویورک تایمز از تلاش عربستان برای استفاده از ارتش توییتری خود به منظور مقابله با انتقادات ناشی از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سیاست‎های ریاض خبر داد.


استفاده عربستان از ارتش توییتری برای مقابله با بحران قتل خاشقجیبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز از تلاش عربستان برای استفاده از ارتش توییتری خود به منظور مقابله با انتقادات ناشی از قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد خبر داد.

نیویورک تایمز در گزارشی نوشته است که عربستان سعودی از یک ارتش آنلاین توییتری برای مقابله با انتقادات مخالفان قتل خاشقجی و دیگر منتقدان پادشاهی استفاده می‎کند.

نیویورک تایمز در گزارش خود به تلاش ها برای حمله به خاشقجی و سایر افراد تاثیرگذار سعودی و نیز تحریک افکار عمومی علیه آنان در شبکه های مختلف اجتماعی از طریق اوباش اینترنتی مستقر در ریاض و انجام عملیات جاسوسی در توییتر از سوی پادشاهی عربستان برای بررسی و جاسوسی از حساب های کاربری پرداخت.

پس از انتشار این گزارش توسط نیویورک تایمز،  توییتر واکنشی نشان نداد. از سوی دیگر سفارت عربستان در واشنگتن نیز از ابراز نظر در این باره خودداری کرد.

مقامات سعودی روز شنبه اعلام کردندکه خاشقجی ستون نویس واشنگتن پست در جریان یک درگیری در کنسولگری عربستان در استانبول جان خود را از دست داده است. اما مقامات ترکیه با رد این ادعا، نیرو های امنیتی عربستان را عاملان قتل وی می دانند.

در همین حال روزنامه تایمز از شکل گیری کمپینی در رسانه های اجتماعی برای مقابله با انتقادات علیه این پادشاهی در سال ۲۰۱۰ خبر داد. این گزارش به نقل از مقامات سعودی و آمریکایی اعلام کرد سعود القحطانی یکی از مشاوران بن سلمان مبتکر این استراتژی بوده و در پشت پرده این تلاش ها قرار دارد.

بنا به اعلام رسانه های سعودی، قحطانی یکی از پنج مقامی است که در پی ناپدید شدن خاشقجی و بالا گرفتن انتقادات بین المللی در این باره از کار برکنار شد.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 35
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427670

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار