سهم ٥٤ درصدی بخش خصوصی در تامین مالی حوزه ریلی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427759
معاون اقتصادی و برنامه ریزی راه آهن گفت: برای تحقق اهداف ٥٤ درصد بخش خصوصی همکاری کند و ٤٦ هم همکاری راه اهن و بخش خصىوصی صورت گیرد و در بخش زیر بنا بالغ بر ٢٠ میلیارد یورو سرمایه گذاری لازم است.


سهم ٥٤ درصدی بخش خصوصی در تامین مالی حوزه ریلیبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بیرانوند در نشست خبری صبح امروز در خصوص فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی بیان کرد: از سال ٩٧ موضوع توسعه پایداری به معنی خدشه وارد نکردن به نسل بعدی مطرح شد و از سه بعد توسعه اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی بررسی شد که برنامه های توسعه بدون توجه به این مفهوم بی معنا است.
 
وی افزود: امروزه سیستم حمل و نقل یکپارچگی و انسجام را ندارد و یک سفر ایمن کم هزینه را برای مسافرین ارائه کنند و در کشور ما هزینه لازم در این باره صورت نمی گیرد.
 
معاون اقتصادی و برنامه ریزی راه آهن تصریح کرد: ترکیب مد های مختلف حمل و نقل و ارتباط بین ان ها لازمه یک سیستم حمل و نقل پایدار است و باید شرایط ریل را در نظر گرفت ولی در حال حاضر با امار واقعی فاصله زیادی داریم.
 
بیرانوند افزود: در بخش بار ١٢ درصد و مسافر ٨ درصد سهم دارد و با توجه به قرار گرفتن بین خطوط شرق و غرب است، رقم با استعداد های راه ان مطابقت ندارد و راستای توسعه ان اقدامات موثری صورت گرفت و سهم راه اهن تا ١٤٠٠ در بخش مسافر باید به ٢٠ درصد برسد.
 
وی توضیح داد:ما برای تحقق اهداف ٥٤ درصد بخش خصوصی همکاری کند و ٤٦ هم همکاری راه اهن و بخش خصىوصی صورت گیرد و در بخش زیر بنا بالغ بر ٢٠ میلیارد یورو سرمایه گذاری لازم است.
 
معاون اقتصادی و برنامه ریزی راه آهن گفت: در بخش زیر بنا و رو بنا جذابیت بیشتری برای بخش خصوصی دارد و به علاوه بخش برای و تعمیر و تدارک نیز بخش خصوصی نقش فعالی داشته است و در تلاش برای توسعه نقش این بخش هستیم.
 
بیرانوند اظهار کرد: توسعه قطار های گردشگری با همکاری بخش خصوصی صورت می گیرد که یکی از این مسیر ها تهران-شمال است که بخش خصوصی سهم پر رنگی در توسعه ان داشته است.
 
وی گفت: در گام اول پروژه های اقتصادی شده، در گام دوم ریسک کاهش یافته و در گام نهایی تامین مالی از طریق بخش خصوصی محقق شده است که این اقدامات کلی راه اهن برای توسعه حمل و نقل ریلی و رسیدن به اهداف است.
 
معاون اقتصادی و برنامه ریزی راه آهن اظهار کرد: میزان مصرف سوخت ریل نسبت به جاده ٧ درصد است و این عدد بزرگی است و با در نظر گرفتن این امار بخش ریلی بهترین مکان برای سرمایه گذاری است.
 
خبر در حال تکمیل...
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 26
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427759

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار