مجموعه محرمی ماه و غزل در پایان راه نگارش/قیام حره جدیدترین سوژه مناسبتی سیما

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427763
مجموعه تلویزیونی "ماه و غزل" به تهیه کنندگی محسن علی اکبری در پایان مرحله نگارش متن قرار دارد.


مجموعه محرمی ماه و غزل در پایان راه نگارش/قیام حره جدیدترین سوژه مناسبتی سیمابه گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مجموعه تلویزیونی "ماه و غزل" به تهیه کنندگی محسن علی اکبری در پایان مرحله نگارش متن قرار دارد.

این داستان در ده قسمت روایت می شود و نگارش هشت قسمت آن به اتمام رسیده است. پس از بازنویسی فیلمنامه و در صورت برآورد تولید، سال ۹۸ این پروژه کلید خواهد خورد.

این مجموعه تلویزیونی با موضوع قیام عاشورا و مناسب پخش در ایام محرم است که در ده قسمت روایت می شود. تاکنون نگارش هشت قسمت آن به قلم سید سعید رحمانی به اتمام رسیده است.

این داستان در مقطع زمانی دو سال بعد از واقعه عاشورا و پیش از قیام مختار روایت خواهد شد. دورانی که گفته می شود بیشترین جنایات بنی امیه در این زمان رخ داده که به "قیام حره" معروف است. به گفته نویسنده مجموعه، بستر قصه "ماه و غزل" این قیام است.

این مجموعه یک پروژه سطح الف است که برای نگارش آن چندین ماه کار تحقیقی انجام شده و علاوه بر منابع شیعی از منابع اهل سنت هم بهره برداری شده. نویسنده در نگارش "ماه و غزل" تلاش کرده بر اشتراکات تاکید ویژه داشته باشد.

محسن علی اکبری تهیه کننده با سابقه سینما و تهیه کننده مجموعه های تاریخی و مذهبی "اصحاب کهف" و "مریم مقدس" این مجموعه را تهیه می کند و رایزنی ها برای انتخاب کارگردان ادامه دارد.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 35
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427763

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار