متناسب با حقوق دریافتی افزایش صورت گیرد

منبع : سایت خبری بورس نیوز کد خبر: 1427775
نماینده مردم آمل گفت: امسال برای افزایش حقوق‌ها دستورالعمل پلکانی در نظر گرفته شد که متناسب با حقوق دریافتی افزایش‌ها صورت گیرد یعنی فردی که کمتر حقوق می‌گیرد درصد افزایش حقوق او بیشتر باشد.


افزایش حقوق در اختیار دولت است/ رعایت دستوالعمل پلکانی در افزایش حقوق‌ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می‌گوید افزایش حقوق کارکنان در اختیار است و می‌تواند این کار را در سقف بودجه سنواتی و با رعایت دستورالعمل پلکانی انجام دهد.

به گزارش بورس نیوز، عزت الله یوسفیان با اشاره به توافق رئیس‌جمهور برای افزایش حقوق کارکنان اظهار کرد: دولت برای افزایش حقوق کارکنان دو روش دارد، یکی روش ارزشیابی است که کارکنان بر اساس نحوه عملکرد نمره می‌گیرند و طبق آن بین 3 تا 5 درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

افزایش حقوق کارکنان به دو روش انجام می‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید براینکه افزایش حقوق در هر دو روش در اختیار دولت است، گفت: در گام دوم دولت می‌تواند در سقف بودجه مصوب افزایش حقوق سالانه را اعمال کند، مثلا به دولت در قانون بودجه اجازه داده می‌شود حقوق کارکنان را تا 20 درصد افزایش دهد و دولت بر اساس سقف بودجه می‌تواند تا درصد مشخص شده حقوق‌ها را افزایش دهد.

امسال برای افزایش حقوق‌ها دستورالعمل پلکانی در نظر گرفته شد که متناسب با حقوق دریافتی افزایش‌ها صورت گیرد یعنی فردی که کمتر حقوق می‌گیرد درصد افزایش حقوق او بیشتر باشد.

نماینده مردم آمل ادامه داد: دولت تا جایی می‌تواند افزایش حقوق‌ها را اعمال کند که از سقف بودجه بالاتر نرود و به عبارتی بدهکار نشود، اما امسال برای افزایش حقوق‌ها دستورالعمل پلکانی در نظر گرفته شد که متناسب با حقوق دریافتی افزایش‌ها صورت گیرد یعنی فردی که کمتر حقوق می‌گیرد درصد افزایش حقوق او بیشتر باشد.

وی بیان کرد: دریافت مالیات نیز پلکانی است فردی که دریافتی بیشتری دارد مالیات بیشتری هم پرداخت می‌کند و بر عکس حقوق کمتر درصد مالیات کمتر.

افزایش حقوق با رعایت دستورالعمل پلکانی

یوسفیان ملا در ادامه در خصوص میزان افزایش حقوق‌های مجدد اظهار کرد: از نگاه قانونی باید افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم باشد اما سوال اینجا است که آیا دولت پول و اعتبار کافی برای این افزایش و پرداخت را دارد؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: به هر حال دولت افزایش حقوق‌ها را باید در حد بودجه مصوب انجام دهد و این کار را رعایت دستورالعمل پلکانی صورت گیرد.


loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 27
چاپ خبر
منبع:سایت خبری بورس نیوز

کد خبر:1427775

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار