ارائه راهکارهای جدید برای فروش نفت/نمی‌توان قیمت بنزین را یکدفعه افزایش داد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1427779
معاون اول رئیس جمهور  گفت: راهکارهای جدیدی برای فروش نفت پیدا کردیم همچنین مشتریان جدیدی پیدا شدند، در کشتیرانی و بانکی نیز همین شرایط وجود دارد.


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، اسحاق جهانگیری در مراسم بیست و دومین سالروز ملی صادرات اظهار کرد: امیدوارم اقتصاد کشور و تولید و صادرات از امروز شرایط بهتری پیدا کند و تولیدکننده و صادرکننده روزگار خوبی داشته باشند.در شرایط خاصی قرار گرفتیم و نمی توانیم غیرصادقانه صحبت کنیم.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اولویت ما در آغاز دولت یازدهم این بود که قیدو بند بسته شده بر اقتصاد را باز کنیم. موتور محرک اقتصاد بخش خصوصی  است و هر راهی جز این به بیراه رفتن است.

جهانگیری خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم، فضای بین المللی مساعد شد،ثبات به اقتصاد کشور برگشت، تورم تک رقمی شد و طی ۱۸ماه مذاکره به یک توافق بین المللی رسیدیم اما در دوره جدید اتفاقاتی در فضای بین المللی افتاد، ترامپ توافق را بهم زد و اعلام کرد وارد جنگ اقتصادی می شویم.

وی با بیان اینکه تحریم های آمریکا پیش از ۱۳ آبان آغاز شده است، تصریح کرد: از ۱۳آبان بخش بانکی، نفت و حمل و نقل که منابع درآمدی کشور هستند تحریم می شوند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: طی چند ماه گذشته فشار وارد کردند خرید نفت تحریم شود که برخی خرید را صفر کردند و برخی زیر بار نرفتند.

جهانگیری تاکید کرد: ما راهکارهای جدیدی برای فروش نفت پیدا کردیم همچنین مشتریان جدیدی پیدا شدند، در کشتیرانی و بانکی نیز همین شرایط وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تحریم های سیاسی و اقتصادی آمریکا علیه دولت و نظام نیست؛ بلکه علیه ایران و ملت ایران است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه به دروغ اعلام می کنند، اقدامات بشردوستانه را لحاظ می کنند، گفت: در همین مدت بدترین اقدامات را در تامین مواد اولیه دارو و تامین کالای اساسی مردم انجام دادند.

جهانگیری با بیان اینکه تحریم ها زورگویی و باجگیری است، گفت: اگر متحد باشیم می توانیم این دوره را با موفقیت بگذاریم و مدت طولانی نخواهد بود.

وی درباره قیمت بنزین گفت: می گویند در افغانستان قیمت بنزین ۷۰سنت است چرا شما افزایش نمی دهید، آیا در این شرایط افزایش قیمت بنزین و رساندن آن به ۷۰سنت شدنی است؟ آیا جامعه کشش آن را دارد؟ ما باید در تصمیم گیری ها به فکر ۸۰میلیون نفر باشیم. دولت از خدا می خواهد که این یارانه را حذف و برای خودش درآمد ایجاد کند.

معاون اول رئیس جمهور در انتها خاطرنشان کرد: اقتصاد ما دولتی است و باید پله پله جلو برویم.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 18
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1427779

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار