آمریکایی‌ها هر آنچه در توان داشتند را در ماه‌های گذشته علیه ملت ایران به کار گرفتند اما موفق نشدند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1429148
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به تلاش آمریکا برای اجماع‌سازی جهت تحریم‌ نفتی ایران، گفت: با وجود اینکه آمریکایی‌ها هر آنچه در توان داشتند را در ماه‌های گذشته علیه ملت ایران به کار گرفتند اما موفق نشدند و هنوز هم نتوانسته‌اند سایر کشور‌های دنیا را برای تحریم‌های یک جانبه علیه ایران، هماهنگ کنند.


موتلفهحمیدرضا ترقی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به همزمانی تحریم های مرحله دوم  آمریکا با  روز ۱۳ آبان گفت: در طول این ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب، آمریکا هرگز از موضع خصمانه خود نسبت به ایران کوتاه نیامده است.
 
وی ادامه داد: جا دارد روز ۱۳ آبان امسال، صرفا به حضور دانش آموزان در صحنه منحصر نشود و تمام ملت ایران یکصدا موضع ضداستکباری و ضدآمریکایی خود را در تجمعات فریاد بزنند.

ترقی با اشاره به شعارهای روز 13 آبان ملت ایران علیه اقدامات تجاوزکارانه و ظالمانه آمریکا گفت: ملت ما باید صدای انزچار از بدعهدی ها و یکه تازی های آمریکا را به گوش جهانیان برساند. آمریکایی ها باید بدانند اگر در پی اعمال فشار بیشتر بر ایران هستند، استقامت و پایداری مان بر اصول و آرمان ها بیش از گذشته خواهد شد.
 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به تلاش آمریکا برای اجماع سازی جهت تحریم نفتی ایران، یادآور شد: با وجود اینکه آمریکایی ها هر آنچه در توان داشتند را در ماه های گذشته علیه ملت ایران به کار گرفتند اما موفق نشدند و هنوز هم نتوانسته اند سایر کشور های دنیا را برای تحریم های یک جانبه علیه ایران، هماهنگ کنند.

ترقی با بیان اینکه آمریکا با تلاش های فراوان سعی داشت فروش نفت ایران را به صفر برساند که موفق به انجام آن نشد، اظهار کرد: آمریکایی ها همچنین در نظر داشتند که محدودیت های بانکی فزاینده تری برای ایران به وجود بیاورند تا مبادلات مالی ایران  به حداقل تقلیل یابد.
 
وی افزود: سیاست اصلی آمریکا این است تا با ایجاد مشکلات اقتصادی در کشور ما یک شکاف و دو گانگی بین مردم ایجاد کند و آثار و تبعات مسائل اقتصادی را به حوزه های سیاسی بکشاند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه تصریح کرد: با توجه به طراحی های اقتصادی آمریکا برای ضربه زدن به کشور لازم است دولت هرچه بیشتر به سمت تقویت بخش خصوصی گام بردارد و راهکار های مناسب تری برای خنثی کردن توطئه های آمریکا به کار گیرد.
 
وی در پایان گفت: جنگ روانی، تبلیغاتی و اقتصادی آمریکا ماه هاست علیه ایران آغاز شده  است اما آنها نتوانستند دیگر کشورهای دنیا را با خود هماهنگ کنند.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 36
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1429148

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار