توضیحات سعودی در مورد قتل جمال خاشقچی سوال برانگیز است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1429260
رئیس جمهوری آمریکا ضمن سوال برانگیز دانستن توضیحات سعودی درباره قتل خاشقجی، با توقف فروش اسلحه به عربستان سعودی مخالفت کرد.


توضیحات سعودی در مورد قتل جمال خاشقچی سوال برانگیز استبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه ای اختصاصی که با یو اس ای تودی داشت ضمن همسو ضدن با مواضع سعودی ها قتل روزنامه نگار عربستانی با برنامه قبلی را رد کرد و گفت: قتل جمال خاشقجی یک توطئه بوده که از سر رد شده است.

ترامپ در ادامه گفت: همچنان توضیحات سعودی در مورد قتل جمال خاشقجی سوال برانگیز است اما او با هر حرکتی که بخواهد فروش اسلحه به عربستان سعودی را متوقف کند مخالفت خواهد کرد.

وی خواستار به کارگیری تنبیه های دیگری پس از مشورت با اعضای کلیدی کنگره، همانند موضوع انتخاب برت کاوانا قاضی دیوان عالی، شد.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد به نظر او خاشقجی عمدا به سوی کنسولگری برای قتلش کشانده نشده است.

ترامپ همچنین اطلاعاتی که از دولت ترکیه به رسانه ها در مورد تکه تکه شدن بدن خاشقجی ارائه شده را سوال برانگیز دانست و در پاسخ به سوالی در این مورد به خبرنگار یو اس ای تودی گفت: آیا شما می دانید که اصلا اره استخوانی بوده است؟

ترامپ همچنین اظهار کرد که پس از گفتگوی تلفنی که با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و همچنین رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، داشته است، اطلاعات بیشتری در مورد خاشقجی در یک تا دو روز آینده اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 33
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1429260

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار