تدوین بودجه مکمل برای سال ۹۸ باهدف اجرای سیاست‌های فقرزدایی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1430093
دهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور به ریاست محمد‌باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و با حضور معاونان و مدیران این سازمان و نیز نمایندگانی از بخش خصوصی در محل این سازمان برگزار شد.


به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به ضرورت توجه به تناسب مصارف با منابع کشور در تهیه و تدوین لایحه بودجه ۱۳۹۸ کل کشور گفت:به منظور کاهش آثار و تبعات مشکلات اقتصادی کشور، "بودجه مکمل" تدوین خواهیم کرد و هدف از این امر اجرای سیاست های فقرزدایی دولت است.
وی افزود: ما برای تدوین بسته حمایتی از اتکای به منابع عمومی کشور پرهیز خواهیم کرد و با توجه به این که در سال جاری، بر اساس پیش بینی خزانه داری کل کشور، در حدود ۸۰ هزار میلیارد تومان عدم تحقق درآمد خواهیم داشت، برای تأمین رفاه مردم از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه اظهارات خود گفت: ضرورت دارد در مورد اتمام و مدیریت طرح های عمرانی، مکانیزم هدف را دنبال کنیم و تلاش مان را به سمتی معطوف کنیم که از تمام ظرفیت های قانونی کشور بهره ببریم تا حدود ۲۸۹ طرح عمرانی را در سال جاری با موفقیت به اتمام برسانیم.

نوبخت همچنین در این جلسه اعلام کرد تا سی ام مهر ماه ۱۳۹۷، تمام مطالبات گندم کاران با پرداخت ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تسویه شد.

گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه کارشناسان امور هماهنگی و تلفیق بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در گزارش های جداگانه، آخرین وضعیت و روند طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و اعتبارات عمرانی را در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور تشریح کردند.

بر اساس این گزارش، برای ۵۵۵ طرح عمرانی در سال آینده، اعتبار کامل در نظر گرفته شده و با برنامه ریزی های انجام شده، بخش خصوصی حضور و مشارکت پررنگ تری در انجام طرح های عمرانی خواهد داشت.

در این جلسه همچنین گزارشی در مورد آخرین روند بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد ارایه و عنوان شد که ستاد کل نیرو های مسلح در این زمینه گام های جدی و عملیاتی برداشته است.

شایان ذکر است که بر اساس دستور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، از هفته آینده جلسه های ستاد تهیه و تدوین بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، شتاب و سرعت بیشتری خواهد داشت تا به یاری حق متعال، لایحه مذکور در موعد مقرر قانونی تقدیم دولت و در نهایت مجلس شورای اسلامی شود.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 31
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:1430093

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار