مشکلات دوران کودکی، سه تا هفت سالگی

منبع : نی نی بان کد خبر: 1438634
بچه ها بین 3.5 تا 4.5 سالگی ، معمولا میتوانند شصت و انگشت خود را بخورند و رفتاری داشته باشند که دوست نداریم.


در این جا اشاره ای به برخی از حالات کودکی و یا مشکلات کودکان بین 3 تا 7 سالگی خواهیم داشت.
بچه ها بین 3.5 تا 4.5 سالگی ، معمولا میتوانند شصت و انگشت خود را بخورند و رفتاری داشته باشند که دوست نداریم. در این باره توضیح داده خواهد شد . بچه ها مایل به فرار و دور شدن هستند . 
ممکن است که لگد بزنند ، تف کنند ، دست در بینی خود کنند ، حرف زشت بزنند و برخی از اوقات از درد شکم و روده و معده ی خودشان که واقعی است و میتوانند آن را اغراق آمیز کنند ، شکایت داشته باشند.
بچه های حدود 4.5 تا 5.5 ساله میتوانند لرزش دست داشته باشند. غالب اوقات باید سینه ی خودشان را صاف کنند ، مخصوصا نزدیک غروب و یا مقارن شام که همه دور هم هستند. یعنی خودشان را بالا میکشند .
زبان خودشان را در دهانشان می چرخانند ، و زمینه ای هم ممکن است به جهت لکنت زبان داشته باشند.
بچه های 6.5 تا حدود 7.5 ساله یک مقدار بیشتر حالت بی قراری دارند . یک جا نمیتوانند آرام بگیرند. غالبا به میز یا هر چیزی که دور و برشان است ، ضربه ای میزنند ، تا صدایی در بیاورند. صندلی خودشان را حرکت میدهند.
با شکلک درآوردن و مسخره کردن دیگران ، بچه های دیگر ( خواهر و برادرشان ) را به جنگ و دعوا دعوت میکنند. مشکل نفس کشیدن دارند ، درست مانند کسی که یادش میرود نفس بکشد و بعدا مجبور است که کار را به صورت غیر عادی انجام دهد.
خوردن ناخن و خوردن شصت و انگشتان دوباره میتواند نمایان شود.
بچه هایی که کمی سن بیشتری دارند ، برای کنترل خودشان برخی اوقات دست به مانورهای عجیب و غریبی می زنند. احتمالا تیک دارند یا چشم هایشان را باز و بسته می کنند و کوشش میکنند تا با حرکاتی از این قبیل (( اضطراب )) و (( نگرانی )) خودشان را پنهان کنند.
گرفتار حالات وسواسی میشوند. فکری را از خودشان نمیتوانند دور کنند. احساسی آنها را رها نمی کند. برخی از اوقات حتی می سرشان را میکشند تا حد و مرزی که ممکن است آن قسمت ، یا قسمت های بزرگتری از سرشان ، حالت طاس پیدا کند.
بهانه گیری و بداخلاقی می کنند و وقتی که اتفاقات در این حد و سطح است و ما نه علتش را می شناسیم و نه برایش کاری میتوانیم بکنیم ؛ بهتر آن است به یک روان درمانگر یا یک روانشناس در این زمینه مراجعه کنیم.
به هر حال ما باید با ایجاد شرایط و موقعیت مناسب ، فراهم کردن روابط درستِ مخصوصا شما و همسرتان و ارتباطتان با بچه ها ، به عنوان الگو و مدل ، فرزندانمان را به جهت روابط دوستانه یاری کنیم.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 39
چاپ خبر
منبع:نی نی بان

کد خبر:1438634

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار