هوش مصنوعی به‌جای مجری‌های تلویزیونی اخبار می‌خوانند

چینی‌ها با توسعه هوش مصنوعی سعی دارند به‌جای مجری‌های اخبار، از مجری‌های مصنوعی استفاده کنند.


به گزارش بولتن نیوز، خبرگزاری شینهوآ تصویر یک اخبارگو را نشان داده که صورت و لبانش به صورت مصنوعی بالا و پایین شده و خبر می خواند.بدین ترتیب مجری های دیجیتالی جای مجری ها واقعی را خواهند گرفت تا اخبار را به سمع و نظر بینندگان برسانند.

به گفته کارشناسان مجری های دیجیتالی سریع تر از مجری های سنتی، اخبار می خوانند. گفته می شود با همکاری کمپانی Sogou یک مجری برای اخبار انگلیسی و یک مجری برای اخبار چینی طراحی شده اند.

خروجی مجری های دیجیتال روی تلویزیون، وب و موبایل قابل اجرا است و بدین ترتیب خبرگزاری های مختلف می توانند از این امکان بهره مند شوند.به گفته کارشناسان چینی، یک مجری دیجیتال می تواند 24 ساعته در خدمت شبکه تلویزیونی و یا پلتفرم های اجتماعی بوده و بدین ترتیب ضمن کاهش هزینه ها، عملکردی بهتری نیز داشته باشد.

البته صدا و تصویر مصنوعی به نظر رسیده و ممکن است در آینده طبیعی تر شود. به دلیل سانسور رسانه در چین، ممکن است این شیوه خبرخوانی در چین رواج یابد تا گزارش ها درباره سرکوب مسلمانان اویغور به ذهن مخاطبان بنشیند. به گفته کارشناسان مستقل، خواندن خبرهای وارونه و پروپاگاندای کمونیستی توسط مجری های دیجیتال می تواند تصویری مسخره ایجاد کند!

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1438959

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار