پاسخ ظریف به توئیت پر از خشم پمپئو

منبع : فرارو کد خبر: 1440278
«مایک پمپئو» ساعاتی قبل‌تر در توئیترش مدعی شده بود «نیوزویک» متن سخنان او که در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» مطرح شده بود را اشتباه پوشش داده و ظریف در یک توئیت قبل‌تر به آن استناد کرده است.


وزیر خارجه ایران به توئیت ساعاتی قبل تر وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد و از او انتقاد کرد.

به گزارش فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه به توئیت «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا واکنش نشان داد.

ظریف در توئیترش نوشت: «وزیر پمپئو آن قدر وقاحت دارد که تهدید می کند با صدمه زدن به مردم عادی ایران، جرم علیه بشریت مرتکب می شود؛ بعد، به رسانه ها بابت انعکاس سخنان خودش حمله می کند. او باید یا مسئولیت سخنانش را بپذیرد یا از کارهایی که آمریکا انجام می دهد تبری جویی کند. نمی توان یک بام و دو هوا داشت.»

ظریف همراه با این توئیت عکسی از لینک مربوط به انتشار متن سخنان پمپئو در سایت وزارت خارجه آمریکا را منتشر کرده است. زیر لینک بخشی از سخنان پامپئو با این مضمون منتشر شده است: «بسیار خوب، به خاطر داشه باشید، فقط برای اینکه به خاطر داشته باشید، مسئولان [در ایران] بایستی تصمیم بگیرند که مردمشان می خواهند غذا بخورند.»

«مایک پمپئو» ساعاتی قبل تر در توئیترش مدعی شده بود «نیوزویک» متن سخنان او که در مصاحبه با «بی بی سی» مطرح شده بود را اشتباه پوشش داده و ظریف در یک توئیت قبل تر به آن استناد کرده است.

وی نوشت: «شرم باد به نیوزویک جعلی که به جواد ظریف بابت دروغ پراکنی کمک می کند. حقیقت این است که آمریکا غذا و دارو را تحریم نمی کند و هرگز تحریم نکرده است. این اقلام، همانند مبادلات مالی مربوط به نیازهای انسانی از تحریم ها مستثنی هستند.»

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 27
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1440278

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار