ساخت بقعه امامزاده جدید در کشور ممنوع!

منبع : فرارو کد خبر: 1440641
عادلی تصریح کرد: دشمنان تهدیدات بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده، اما با وجود این تهدیدات، تمام کارشناسان آمریکایی این اعتقاد را دارند که حکومت آمریکا و حکومت پوشالی ابرقدرت‌های امروز رو به فروپاشی و رو به نابودی است چرا که بشر تا حدی به رشد رسیده که از قدرت‌های نظامی و اسلحه‌های مدرن ابرقدرت‌ها نمی‌ترسد.


ساخت بقعه امامزاده جدید در کشور ممنوع!
 
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هرگونه خرافات و ساخت بقعه جدید مبارزه می کند و به هیچ عنوان اجازه ساخت امامزاده جدید را نمی دهد.
 
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام، ولی الله عادلی، امروز ۲۲ آبان، در همایش یاوران وقف و تجلیل نکوداشت واقفین خیراندیش خراسان جنوبی اظهار کرد: در زمان انسان های نخستین تنها کسانی که از قدرت جسمانی خوبی برخوردار بودند می توانستند بر دیگران حکومت کنند.

وی گفت:، اما بشر روز به روز رشد کرد و به تکامل رسید و ملاک برتری انسان بر دیگران نیز علم و دانش شد و قوای جسمانی دلیل برتری بر دیگران نبود و بعد از مدت ها بشریت به پیشرفت رسید و ملاک برتری انسان ها بر دیگران نیز اخلاق شد و دیگر قوای نظامی و قوای جسمانی سبب برتری حکومت ها بر سایر ملت ها نبود.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه، یکی از راز های محبوبیت اهل بیت (ع) را اخلاق مداری دانست و افزود: اهل بیت (ع) صاحبان اخلاق و ارزش های انسانی بودند.

عادلی تصریح کرد: دشمنان تهدیدات بسیاری علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داده، اما با وجود این تهدیدات، تمام کارشناسان آمریکایی این اعتقاد را دارند که حکومت آمریکا و حکومت پوشالی ابرقدرت های امروز رو به فروپاشی و رو به نابودی است چرا که بشر تا حدی به رشد رسیده که از قدرت های نظامی و اسلحه های مدرن ابرقدرت ها نمی ترسد.

وی ادامه داد: یکی از دلایل پریشانی و سردرگمی ابرقدرت های زمان نیز پیروی بشر از ارزش ها است و دشمنان نیز همواره به دنبال کمرنگ کردن ماه محرم و اربعین حسینی بودند، اما در این قضیه ناکام ماندند.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه خاطرنشان کرد: امروز اخلاق در دنیا حکومت می کند و یکی از دلایل گرایش ملت ها و جوانان به جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب نیز فضائل اخلاقی بوده است.

عادلی، وقف را یکی از ماندگارترین کار های خیر در جامعه دانست و اظهار کرد: هر کاری که برای رضای خدا باشد، خیر است و یکی از ویژگی های وقف نسبت به سایر کار های خیر نیز ماندگاری آن است.

وی گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید نیز تعداد ۴۰ هزار کیف و لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند سراسر کشور از محل موقوفات توزیع شده است.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه اظهار کرد: حدود ۸ هزار بقعه و امامزاده در کشور وجود دارند که از این تعداد ۱۰۰ بقعه و امامزاده در خراسان جنوبی است.

عادلی یادآور شد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با هرگونه خرافات و ساخت بقعه جدید مبارزه می کند و به هیچ عنوان اجازه ساخت امامزاده جدید را نمی دهد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 67
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1440641

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار