واکنش مدیرکل ورزش خراسان رضوی به شایعات درباره کوهنوردی زنان

منبع : فرارو کد خبر: 1440792
رئیس هیأت کوهنوردی استان داده شد و مقرر شد سریعا این موضوع را اصلاح کنند و خودشان در صحبتی که داشتند، اذعان کردند که منظورشان گروه‌هایی بوده که به‌صورت غیررسمی در فضای مجازی برای سوءاستفاده از موقعیت دختران و پسران جوان اقدام به ثبت نام می‌کردند.


مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هیچ منع قانونی برای فعالیت بانوان خراسان رضوی در رشته کوهنوردی وجود ندارد.

فرزاد فتاحی در گفتگو با فارس، در خصوص بخشنامه هیأت کوهنوردی و صعود های ورزشی خراسان رضوی گفت: با بررسی هایی که داشتیم مشخص شد که هیأت کوهنوردی نامه را خطاب به گروه هایی که به صورت غیررسمی اقدام به جذب افراد برای برنامه هایی کوهنوردی یا گردشگری می کنند و از این موضوع سوءاستفاده هایی انجام می دادند، منتشر کرده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: به طور طبیعی اگر موضوعی به صورت بخش نامه ارائه شود حتما باید زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان و فدارسیون کوهنوردی باشد و از نظر ما چنین قانونی وجود ندارد که حتما برای برنامه های کوهنوردی باید بانوان اجازه همسرانشان یا دختران باید اجازه والدین را داشته باشند.

وی تصریح کرد: تذکرات لازم به رئیس هیأت کوهنوردی استان داده شد و مقرر شد سریعا این موضوع را اصلاح کنند و خودشان در صحبتی که داشتند، اذعان کردند که منظورشان گروه هایی بوده که به صورت غیررسمی در فضای مجازی برای سوءاستفاده از موقعیت دختران و پسران جوان اقدام به ثبت نام می کردند.

فتاحی خاطرنشان کرد: با توجه به برداشت های متفاوتی که از این موضوع در فضای مجازی شد، به خانواده های محترم عرض می کنم که چنین چیزی صحت ندارد و اگر قرار باشد در این ارتباط موضع گیری صورت می گرفت حتما باید اداره کل ورزش و جوانان استان و فدارسیون کوهنوردی در این خصوص اعلام نظر می کردند که چنین چیزی صحت ندارد و در آیین نامه فدراسیون کوهنوردی هم به چنین چیزی اشاره نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی بیان کرد: به دلیل سوءتفاهمی که در خصوص این موضوع پیش آمده است، به عنوان متولی ورزش و جوانان استان از مردم خراسان رضوی و کشور عذرخواهی می کنم که چنین کاری بدون هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان انجام شده است.

وی ادامه داد: قطعا نگاه وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان به ورزش بانوان مانند ورزش آقایان با رعایت شئونات است و تلاش می کنیم که بانوان نیز بتوانند از ورزش استفاده لازم را داشته باشند و از فضا ها و امکانات ورزشی مانند آقایان استفاده کنند.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 21
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1440792

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها