کره شمالی: یک سلاح راهبردی و پیشرفته جدید را از آزمایش کردیم

منبع : فرارو کد خبر: 1441615
خبرگزاری دولتی کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز «سلاحی راهبردی، جدید و پیشرفته» با حضور و نظارت «کیم جونگ اون» رهبر این کشور خبر داد. این برای نخستین بار از سال گذشته میلادی است که رهبر کره شمالی خود در زمان انجام آزمایش‌های نظامی حضور می‌یابد. رسانه‌های آمریکا پیشتر گزارش داده بودند که پیونگ یانگ همزمان با پیشبرد مذاکرات با آمریکا طی ماه‌های گذشته، مشغول ساخت موشک‌های قاره پیمای سوخت مایع جدید در تاسیسات «سانوم دانگ» در حوالی پایتخت بوده است.


کره شمالی: یک سلاح راهبردی و پیشرفته جدید را از آزمایش کردیم

خبرگزاری دولتی کره شمالی بامداد جمعه (به وقت محلی) از آزمایش موفقیت آمیز «سلاحی راهبردی، جدید و پیشرفته» با حضور و نظارت «کیم جونگ اون» رهبر این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از یونهاپ، هنوز جزئیات بیشتری در این ارتباط به دست نیامده، اما گفته شده که «مدت زمانی طولانی» برای پژوهش های مرتبط و فرآیند ساخت این سلاح صرف شده است.

خبرگزاری کره شمالی در گزارش خود می افزاید که این سلاح، قدرت نظامی پیونگ یانگ را «به طرز چشم گیری» افزایش می دهد.

در این گزارش به نوع سلاح یا زمان انجام آزمایش اشاره نشده است.

این برای نخستین بار از سال گذشته میلادی است که رهبر کره شمالی خود در زمان انجام آزمایش های نظامی این کشور حضور می یابد.

رسانه های آمریکا پیشتر گزارش داده بودند که پیونگ یانگ همزمان با پیشبرد مذاکرات با آمریکا طی ماه های گذشته، مشغول ساخت موشک های قاره پیمای سوخت مایع جدید در تاسیسات «سانوم دانگ» در حوالی پایتخت بوده است.

این در شرایطی است که سران آمریکا و کره شمالی خرداد ماه سرانجام پس از چند دهه با یکدیگر دیدار و توافقی برای کاهش تنش ها امضا کرده بودند.

به گفته رسانه ها، آمریکا از آن زمان تاکنون بار ها خواستار تعیین یک بازه زمانی ۶ تا ۸ ماهه برای خلع سلاح کره شمالی شده، اما هر بار با مخالفت دولت این کشور مواجه شده است.

کره شمالی سال گذشته میلادی ششمین آزمایش هسته ای خود را انجام داد و از آن زمان تاکنون چندین بار اقدام به آزمایش موشک های بالستیک قاره پیما کرده است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 56
چاپ خبر
منبع:فرارو

کد خبر:1441615

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار