وقتی قاعده الهی مقاومت جواب می دهد

پس از گذشت سه هفته از عملیات گسترده ائتلاف سعودی _ اماراتی با پشتیبانی آمریکایی ها به بندر الحدیده یمن، نهایتا از دو روز قبل ائتلاف...


گروه بین الملل: پس از گذشت سه هفته از عملیات گسترده ائتلاف سعودی _ اماراتی با پشتیبانی آمریکایی ها به بندر الحدیده یمن، نهایتا از دو روز قبل ائتلاف ، آمریکایی ها و اروپایی ها به این جمع بندی قطعی رسیدند که امکان تصرف و اشغال الحدیده وجود ندارد. انصارالله با مقاومت معجزه آسای خود ماشین جنگی عملیاتی _ اطلاعاتی ائتلاف را زمین گیر کرد و پیشروی آنها را کاملا متوقف کرده است.

وقتی قاعده الهی مقاومت جواب می دهد

به گزارش بولتن نیوز، پس از ناامیدی از توان نظامی سعودی _ اماراتی، تلاش همه جانبه برای خارج کردن سعودی ها از این باتلاق آغاز شد. نماینده سازمان ملل در امور یمن امروز پیشنهاد آتش بس در الحدیده را داد و همزمان انگلیس نیز با ارائه طرح صلح یمن به شورای امنیت، به کمک سعودی ها شتافتند.

اما واقعیاتی گفتنی:


۱. ائتلاف در عملیات گس

ترده و همه جانبه زمینی در الحدیده تا این لحظه شکست خورده است.

۲. انصارالله با ابتکار غیرقابل محاسبه در تاکتیک های نظامی _ دفاعی خود نیروهای ائنلاف را کاملا غافلگیر کرد. سعودی ها به هیچ عنوان انتظار مقاومت نامتقارنی از این دست را پیش بینی نمی کردند. تشخیص آنها بر تصرف حداکثر یک هفته ای الحدیده بود.

۳. در یک هفته گذشته نیروهای ائتلاف سعودی _ اماراتی در مجموع حداکثر یک کیلومتر پیشروی در سه جبهه شمال ، شرق و جنوب الحدیده داشتند.

۴. انصارالله نیز به نشانه حسن نیت، از دیروز حملات موشکی خود را قطع کرد است.

مقاومت انصارالله در آستانه پیروزی بزرگ نظامی در الحدیده ، صعده و تعز قرار دارد هرچند راهی طولانی را برای ورود به عرصه مذاکرات در پیش خواهد داشت.

 

منبع: کانال تبیین

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 19
چاپ خبر
منبع:سایت خبری تحلیلی بولتن

کد خبر:1442961

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار