طعنه وزیر انرژی عربستان به آمریکا

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1461796
وزیر انرژی عربستان و وزیر نفت عراق پیش از نشست اوپک در جمع خبرنگاران حضور یافتند.


به گزارش افکارنیوز،

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان پیش از نشست اوپک به خبرنگاران گفت: تصمیمی که ما در اوپک می گیریم مبتنی بر منافع کشور های عضو و همچنین منافع مصرف کنندگان که شامل آمریکا هم می شود، خواهد بود.

او افزود: بنابراین میزان تولید نفت آمریکا را در کنار میزان تولید کشور های دیگر از جمله کشور های در حال توسعه که وضعیت آسیب پذیرتری دارند و نیاز به انرژی ارزان تر دارند، مد نظر قرار خواهیم داد.

وزیر انرژی عربستان درباره این سوال که آیا حمایت ترامپ از بن سلمان در تصمیم شما در نشست امروز اوپک تاثیر می گذارد و موجب خواهد شد که مصالحه کنید، گفت: ارتباطی که بین آمریکا و عربستان وجود دارد فقط مبتنی بر یک فاکتور خاص نیست و آزاد هستیم که اینجا تمامی گزینه ها را مدنظر قرار بدهیم و بررسی کنیم و به هیچ وجه قرار نیست مصالحه کنیم.

وزیر انرژی عربستان همچنین اعلام کرد واشنگتن در موضعی نیست که نظر خود را بر اوپک تحمیل کند.

ثامر غضبان، وزیر نفت عراق نیز پیش از شروع این نشست در باره خروج قطر از اوپک با بیان اینکه بعنوان اوپک تنها یک سوم تولید جهان را برعهده داریم، گفت: در هر صورت خروج قطر ما را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. اوپک سختی های بیشتر از این را نیز پشت سر گذاشته و سازمانی است که به خود اعتماد دارد و دارای قدرت است.

او در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کنید فشار آمریکا روی اوپک تاثیر می گذارد، گفت: من چنین احساسی در این باره نداشتم، اما می توانید از رئیس اوپک سوال کنید.

وزیر نفت عراق در باره تصمیم کاهش تولید نفت از سوی اوپک گفت: آنچه که لازم است اینست که ثبات به بازار بازگردد و این بسته به تصمیم وزرا دارد.

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 11
چاپ خبر
منبع:افکار نیوز

کد خبر:1461796

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار