ترامپ انتخابات 2020 رای می‌آورد؟

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1461817
یک روزنامه آمریکایی بر اساس تجزیه و تحلیل آماری نتایج ۵۰۰ انتخابات در آمریکا شانس پیروزی رئیس‌جمهور فعلی این کشور در انتخابات ۲۰۲۰ را حدود ۷۰ درصد برآورد کرده است.


به گزارش افکارنیوز،

نتایج یک بررسی نشان می دهد شانس انتخاب مجدد «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ در این کشور ۷۰ درصد است. 

روزنامه «دیلی بیست» روز پنجشنبه گفته این برآورد را بر اساس تجزیه و تحلیل آماری بیش از ۵۰۰ انتخابات به دست آورده است. این روزنامه نوشته انتظار می رود یک رئیس جمهور مستقر، در صورتی که در نظرسنجی های مربوط به مطلوبیت عملکرد از حمایت ۴۰ درصدی یا بالاتر از آن برخوردار باشد، خواهد توانست در انتخابات بعدی جایگاهش را حفظ کند.

طبق این گزارش، با توجه به اینکه در تازه ترین نظرسنجی ها عملکرد ترامپ از نگاه ۴۴ درصد مطلوب ارزیابی شده، انتظار می رود شانس پیروزی مجدد او در انتخابات ۲۰۲۰ حدود ۷۰ درصد باشد. در صورتی که این شاخص ۴۰ درصد باشد، باز هم شانس پیروزی او بالاتر از ۵۰ درصد خواهد بود.

روزنامه آمریکایی این آمارها را در شرایطی ارائه کرده که برخی کارشناسان، شکست حزب جمهوری خواه در انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان آمریکا را نشانه ضعیف شدن شانس او برای انتخاب مجدد در انتخابات سال ۲۰۲۰ دانسته اند. 

«دیلی بیست» که نتایج بیش از ۵۰۰ انتخابات را تحلیل کرده می گوید نتایج انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا شاخص مناسبی برای پیش بینی نتایج انتخابات ریاست جمهوری نیست. 

 

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 19
چاپ خبر
منبع:افکار نیوز

کد خبر:1461817

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار