واکنش تند پارلمان عراق به ادعاهای وزیر خارجه سعودی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 17962
یک نماینده پارلمان عراق سخنان موهن عادل الجبیر علیه الحشدالشعبی را پوششی بر جنایت سعودی در یمن توصیف کرد.


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ عادل الجبیر در تازه ترین اظهاراتش علیه الحشدالشعبی که عراقی ها آن را مداخله جویانه و تفرقه افکنانه توصیف می کنند، روز دوشنبه در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با همتای اردنی خود 'ناصر جوده'، الحشدالشعبی را یک تشکیلات فرقه ای خوانده که بزعم وی تهدیدی علیه امنیت و وحدت عراق است.

ریاض غریب از نمایندگان پارلمان عراق در پاسخ به الجبیر گفت، هدف از ابراز این سخنان ، پوشش دادن بر جنایات سعودی ها علیه ملت یمن است.

وی که با خبرگزاری عراقی 'نون' گفت وگو می کرد، افزود: الحشدالشعبی نیرویی نظامی تابع دولت و ضامن وحدت و امنیت عراق است و در آزادی مناطقی که در سیطره داعش پلید بوده است، مشارکت دارد.

اظهارات عادل الجبیر در ادامه تحریکات این کشور علیه عراق صورت می گیرد ؛ تحریکاتی که پیش از این منجر به اخراج سفیر سعودی، ثامر السبهان از بغداد شد.

سعودی ها که این روزها برای جلوگیری از آزادسازی کامل استان نینوا از وجود داعش تلاش می کنند، پیش از این در جریان چندین عملیات آزادسازی بویژه عملیات آزادسازی تکریت در زمستان 93 و بهار 94 و نیز فلوجه در تابستان امسال، بیشترین تقلا را به خرج داده بودند، اما سرانجام این مناطق از سیطره داعش بطور کامل آزاد شد.

پیش بینی می شود که اظهارات تازه عادل الجبیر علیه الحشدالشعبی روز سه شنبه با پاسخ های تندی در بغداد روبه رو شود.

عملیات جاری در استان نینوا و مرکز آن موصل از 17 اکتبر گذشته با حضور نیروهای مشترک عراقی آغاز شد و محور غربی آن که سخت ترین محور نبرد توصیف می شود، به الحشدالشعبی واگذار شد که حاصل آن قطع جاده مواصلاتی موصل به مرزهای سوریه و محاصره شهر تلعفر در 50 کیلومتری غرب موصل بوده است.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 53
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:17962

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار