سورنا 3 ربات انسان نمای ایرانی + عکس رونمایی سورنا 3

سورنا 3 ، سورنا 3 ربات انسان نمای ایرانی : در ادامه و در سایت ایران مطلب قصد داریم در مورد ربات جدید انسان نمای ایرانی به نام سورنا 3 بیشتر بدانیم و عکس های جدیدی رو از رونمایی این ربات رو برای شما به نمایش بگذاریم


سورنا 3 ، سورنا 3 ربات انسان نمای ایرانی : در ادامه و در سایت ایران مطلب قصد داریم در مورد ربات جدید انسان نمای ایرانی به نام سورنا 3 بیشتر بدانیم و عکس های جدیدی رو از رونمایی این ربات رو برای شما به نمایش بگذاریم که در ادامه مشاهده می کنید. ربات انسان نمای ایرانی سورنا سه صبح امروز دوشنبه با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران درسالن دانشکده مکانیک دانشگاه تهران رونمایی شد.

سورنا 3 ربات انسان نما عکس های سورنا 3

مراسم رونمایی از روبات انسان‌نمای ملی سورنا 3 امروز 25 آبان 94 در دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و در حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دکتر سورنا ستاری،‌ رئیس دانشگاه تهران دکتر نیلی احمد آبادی و نمایندگان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با موفقیت برگزار شد.پروژه روبات انسان نمای ملی سورنا 3 توسط مرکز سیستم‌ها و فناوری‌های پیشرفته دانشکده مهندسی مکانیک پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران با مدیریت دکتر عقیل یوسفی کمال به عنوان مجری و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان کارفرما انجام شده است.

سورنا 3 ربات انسان نما عکس های سورنا 3

رونمایی از روبات انسان نمای ملی سورنا 3
 
در طول این پروژه علاوه بر اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران از سایر نخبگان دانشگاه‌ها و شرکت‌های فعال در زمینه روباتیک بهره گرفته شده است. سورنا 3 با قدی برابر با 190 سانتی متر و وزنی در حدود 98 کیلوگرم در زمره روبات‌های انسان‌نما با اندازه واقعی انسان بالغ قرار می‌گیرد. این روبات در مقایسه با سورنای2 پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای به شرح زیر داشته است؛ تعداد درجات آزادی از 22 درجه در سورنا 2 به 31 درجه در سورنا 3 افزایش یافته است که از این تعداد 12 درجه آزادی در پاها ، 16 درجه آزادی در دستها، 2 درجه آزادی در گردن و یک درجه آزادی در کمر قرار دارد. هر پای روبات دارای 6 درجه آزادی است، 3 درجه آزادی در ران یک درجه آزادی در زانو و دو درجه آزادی در مچ است.
 
سرعت گام برداری در سورنا 3 به 0.7 درصد کیلومتر بر سرعت افزایش یافته است. که در مقایسه با نسل قبلی این روبات افزایش 7 برابری داشته است. از جمله قابلیت‌هایی که به روبات انسان نمای ملی سورنا 3 افزوده شده است، می‌توان به حرکت بر روی سطوح ناصاف،  حرکت بر روی سطوح شیب‌دار، بالا رفتن و پایین آمدن از پله اشاره کرد. دور زدن با شعاع دلخواه و دور زدن در جا از دیگر قابلیت‌های حرکتی این روبات است. سورنا 3 قادر است از هر دو طریق بینایی و شنوایی با محیط ارتباط بر قرار کند و قابلیت سخن گفتن به صورت محدود را نیز داراست و با ارتقا سطح هوشمندی اکنون سورنا 3 می‌تواند اشیا را تشخیص داده و موقعیت آن را برای گرفتن جسم در اختیار سیستم کنترلی قرار دهد.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 54
چاپ خبر
منبع:مجله اینترنتی ایران مطلب

کد خبر:183659

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>