بازیگر سینما: همه آشِ نذری می‌دهند ما تئاترِ نذری

منبع : صراط نیوز کد خبر: 237665
بازیگر و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر این روزها در تدارک اجرای نمایش «ایلیا» در تالار وحدت است. وی عنوان می‌کند که همه آش نذری می‌دهند و او تئاتر نذری.


صراط: بازیگر و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر این روزها در تدارک اجرای نمایش «ایلیا» در تالار وحدت است. وی عنوان می‌کند که همه آش نذری می‌دهند و او تئاتر نذری.

به گزارش فارسٰٰ، سیدجواد هاشمی، بازیگر و کارگردان سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها نیز برنامه ویژه ماه مبارک را در تلویزیون تا سحر مجری گری می‌کند، فعالیت دیگری نیز در عرصه تئاتر دارد.

هاشمی در گفت وگو با فارس درباره نمایش «ایلیا» که قرار است در تالار وحدت به صحنه ببرد، عنوان کرد:‌این نمایش قرار بود از شنبه ، بیستم به اجرا برود که به دلیل تدابیر امنیتی تهران یک روز به تعویق افتاد و در بیست و یکم در تالا روحدت اجرای خود را شروع می‌کند و تا 31 خرداد نیز ادامه خواهد داشت.

وی درباره موضوع این نمایش گفت: اصل ماجرا درباره یک یهودی مسلمان شده است که محبت‌های حضرت علی (ع) زندگی او را متحول ساخته است.

هاشمی اظهار داشت: این یهودی که تحت پرورش پدرش که خاخام بزرگ یهودی است قرار داشته که در جنگ خیبر در مقابل علی (ع) جنیده خوی تندروی را از پدرش به ارث برده و به همین علت هم با علی (ع) به آزار و اذیت برمی خیزد اما بعد متوجه می‌شود که باید مثل علی(ع) و برخوردهای نرم و مهربان او دست از تندروی بردارد و بنابراین زندگی‌اش تغییر می‌کند.

وی با اشاره به اینکه موضوع این نمایش بخشی برگرفته از یک واقعیت تاریخی زمان حضرت علی(ع) است اما اینطور نیست که صد در صد ماجرا واقعیت داشته باشد، گفت: نمایش در 80 دقیقه روی صحنه خواهد رفت.

هاشمی بازیگران این نمایش را 50 نفر اعلام کرد و گفت: برخی از بازیگران شامل مرجان قمری، محمد مختاری، سعید بحرالعلومی، عارف برهمن ،‌یوسف طاهریان و ... هستند. آهنگساز این نمایش نیز شهروز حقی است البته موسیقی کار زنده نیست بلکه ساخته شده است.

وی ویژگی خاص این نمایش را نذری اجرا شدن آن دانست و گفت: ما همیشه در ماه مبارک رمضان اجرای نمایش نذری در سالن های مختلف داریم امسال هم ایلیا در تالار وحدت اجرا خواهد شد مردم با تلفن رزور ما که تماس بگیرند می توانند رایگان بلیط نمایش را دریافت کنند.

هاشمی همچنین در پایان عنوان کرد که همه آش نذری می‌دهند و او تئاتر نذری!
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 53
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:237665

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها