تایید برنامه چهارم توسعه قضایی توسط رئیس قوه قضائیه

منبع : فردا نیوز کد خبر: 247003
ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: برنامه چهارم توسعه قضایی پس تایید و امضاء از سوی ریاست معزز قوه قضاییه جهت اجرا به معاونت راهبردی ابلاغ شد.


ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: برنامه چهارم توسعه قضایی پس تایید و امضاء از سوی ریاست معزز قوه قضاییه جهت اجرا به معاونت راهبردی ابلاغ شد.

خبرگزاری میزان: به گزارش حوزه معاونت راهبردی قوه قضائیه، ذوالقدر معاون راهبردی قوه قضائیه گفت: برنامه چهارم توسعه قضایی پس تایید و امضاء از سوی ریاست معزز قوه قضاییه جهت اجرا به معاونت راهبردی  ابلاغ شد.

دکتر ذوالقدر در ادامه تصریح کرد: برنامه چهارم توسعه قضایی در سه فصل و نوزده هدف راهبردی تدوین شده است.

وی اهداف راهبردی برنامه فوق را  به شرح ذیل بیان کرد: ارتقاء وضعیت دادرسی، توسعه و تسهیل دسترسی به مراجع و خدمات قضائی، ارتقاء کیفیت قوانین و مقررات قضائی، ارتقاء مشارکت مردم و نهادهای مدنی و  شبه قضائی، حاکمیت قانون و ارتقاء سلامت اداری، پیشگیری از وقوع جرم و کاهش اختلافات و دعاوی، صیانت از حقوق عامه و اموال و ثروت های عمومی، ارتقاء نظام زندانبانی و بهبود امور زندانیان، ارتقای نظام ثبتی استقرار و ارتقاء نظام مدیریت سرمایه انسانی  مالکیت و صدور اسناد رسمی، ارتقاء کارایی و کیفیت خدمات  پزشکی قانونی، توسعه مدیریت وکارآمد سازی نظام اداری، استقرار و ارتقاء نظام مدیریت سرمایه انسانی، ارتقاء  مدیریت اموال و منابع مالی، توسعه فن آوری اطلاعات و ارتباطات، تحکیم و تعمیق فرهنگ دینی و ارزشهای اسلامی، تحکیم و تعمیق فرهنگ دینی و ارزشهای اسلامی، ارتقاء سطح اعتماد عمومی و رضایت مندی  از عملکردقوه قضائیه، ارتقاء سلامت قوه قضائیه و مبارزه با فساد،  صیانت از اقتدار و استقلال قوه قضائیه، توسعه ارتباطات و همکاریهای داخلی و بین المللی هدف گزاری شده است.

دکتر ذوالقدر تصریح کرد: برای تحقق اهداف مذکور شصت و پنج راهبرد و سیصدو هفت برنامه راهبردی تدوین شده است و پیش بینی لازم جهت پایش برنامه های عملیاتی برنامه فوق در کلیه سطوح اعم از ستاد و استان ها در نظر گرفته شده است.

معاون راهبردی قوه قضاییه در پایان با اشاره به تلاش های انجام گرفته در خصوص متناسب بودن برنامه های پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه قضایی با امکانات مادی و توانمندی های دستگاه قضایی، کلیه اهداف و اسناد بالادستی را دارای ضمانت اجرا بهمراه شاخص های ارزیابی بیان کرد.
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 125
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:247003

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار