قیمت طلا 3 دلار افزایش یافت/ کاهش ارزش دلار به کمترین میزان 10 ماه گذشته

منبع : فارس نیوز کد خبر: 300132
امرزو در بازارهایی جهانی قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار به کمترین میزان 10 ماه گذشته،‌3.1 دلار افزایش یافت.


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 3.1 دلار افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 1251 دلار و 90 سنت معامله شد.

قیمت امروز این فلز زرد در کمترین زمان به قیمت 1250 دلار و 70 سنت و در بیشترین زمان به قیمت 1253 دلار و 20سنت به فروش رفت.

قیمت امروز این فلز گرانبها نسبت به یک ماه گذشته 10.9 دلار و نسبت به یکسال گذشته 66.4 دلار با کاهش همراه بود.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم شاهد افزایش قیمت ها بودیم؛ به طوری که نقره نسبت به روز گذشته 8 سنت افزایش داشت و فلزات پلاتینوم و پالادیوم هر کدام افزایش های 5 دلاری را تجربه کردند.

بررسی روند قیمت دلار طی یک ماه گذشته حاکی از ا ین است که در 29 می قیمت فلز زرد در محدوده قیمتی هر اونس 1268 دلار بود؛ روند افزایش قیمت طلا ادامه پیدا کرد و در 5 ژوئن بیشترین قیمت یک ماه گذشته را با 1292 دلار در هر اونس ثبت کرد.

پس از آن روند کاهشی قیمت طلا آغاز شد و در 20 ژوئن کمترین قیمت طلا در یک ماه گذشته هر اونس 1242 دلار ثبت شد. 

از 20 ژوئن تاکنون قیمت طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بوده که امروز قیمت1251 دلار ثبت شده است.

خبرگزاری رویترز درباره دلیل افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی نوشت، پس از آنکه ارزش دلار به کمترین میزان 10 ماه گذشته رسید قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش یافت.

از آنجایی که ارز پایه معاملات طلا در بازارهای جهانی دلار است بنابراین با تضعیف ارزش دلار کشورهایی که با ارز غیر از دلار خریداری می کنند برای آنها ارزانتر تمام می شود؛ بنابراین تقاضا در بازارهای جهانی افرایش یافته و قیمت را بالا می کشد.

خبرگزاری رویترز می نویسد بانک مرکزی اروپا و انگلیس تصمیم گرفتند محرک های اقتصادی خود را طی روزهای آینده افزایش دهند از اینرو قیمت دلار در برابر ارز هایی مانند یورو و ین تضعیف شده است.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 103
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:300132

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار