خبر ساختگی درباره زوار کربلا اهداف سیاسی داشت

منبع : تابناک کد خبر: 3402
سخنگوی سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد بدون شک خبر ساختگی منتشر شده درباره زوار کربلا با اهداف سیاسی منتشر شده و امکان اقدام قانونی علیه روزنامه الشرق الاوسط در حال بررسی است.


به گزارش فارس،«رنا صیدانی» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در گفت‌وگو با برنامه خبری «العراق الیوم»، اعلام کرد که روزنامه «الشرق الاوسط» با وجود تکذیبیه صادر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی دست به انتشار خبر کذب مربوط به اربعین در کربلا زده بود.

صیدانی که یکی از سخنگوهای سازمان بهداشت جهانی است اعلام کرد ماجرا به روز پنجشنبه گذشته باز می‌گردد که یک پایگاه با عنوان «اصوات حره» اقدام به انتشار این خبر ساختگی زده و سازمان بهداشت جهانی روز جمعه ضمن واکنش و تکذیب این خبر از این پایگاه خواسته بود خبر خود را از روی خروجی سایت حذف کند.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی تأکید کرد که با وجود صدور این بیانیه، روزنامه الشرق الاوسط اقدام به بازنشر خبر در پایگاه اینترنتی خود کرد که اینبار نیز سازمان بهداشت جهانی ضمن تکذیب، بیانیه‌ای شدید اللحن در محکومیت استفاده از نام این موسسه در خبرهای ساختگی صادر کرد.

صیدانی تأکید کرد سازمان بهداشت جهانی اطمینان کامل دارد که هیچ کدام از کارمندان این موسسه اظهاراتی با این محتوا درباره مراسم اربعین با هیچ رسانه‌ای نداشته و هدف از انتشار این اخبار بدون شک سیاسی است.

وی تأکید کرد که سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر در حال گفت‌وگو و رایزنی با وزارت بهداشت عراق، برای اتخاذ اقدامات قانونی احتمالی علیه روزنامه الشرق الاوسط است.

دفتر روزنامه الشرق الاوسط در طول دو سال گذشته در بغداد مسدود بوده و به منطقه کردستان عراق انتقال یافته است،‌ «حنان الفتلاوی» نماینده پارلمان عراق در واکنش به شیطنت رسانه‌ای الشرق الاوسط از دولت عراق خواسته همه دفاتر این روزنامه سعودی را در خاک عراق بسته و از انتشار و توزیع آن در عراق جلوگیری شود

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 96
چاپ خبر
منبع:تابناک

کد خبر:3402

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار