مواد غذایی، تنها عامل ایجاد کهیر نیستند/ غذاهای مفید برای درمان کهیر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 378958
یک متخصص طب سنتی در رابطه با راهکار‌های خانگی برای درمان کهیر توضیحاتی را ارائه کرد.


کهیر کاظم دین محمدی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: کهیر نوعی بیماری پوستی با خارش شدید است که بیشتر منشاء عصبی دارد.

وی افزود: در بسیاری از مواقع، افرادی که عصبی می شوند بلافاصله بر روی بدن آن ها نقاطی ریز، اما برجسته ظاهر می شود که این ضایعات ایجاد شده کهیر است.

این متخصص طب سنتی با اشاره به خارش شدید ضایعات ایجاد شده به روی پوست تصریح کرد: ضایعات پوستی که در اصطلاح کهیر نامیده می شوند، در مدت زمانی کمتر از ۲۴ ساعت بهبود پیدا کرده و از روی پوست محو می شوند، اما به این خاطر که با خارش شدید همراه بوده اند، گاه جای آن ها تا مدت ها به دلیل خارش زیاد زخم می شود.

دین محمدی در خصوص مواد غذایی که می تواند منجر به کهیر زدن در افراد مستعد شود خاطرنشان کرد: مواد غذایی و خوراکی هایی از قبیل: بادمجان، کیوی، تخم مرغ، موز و انواع ترشی می تواند در ایجاد کهیر نقش داشته باشند به همین خاطر به افراد مستعد کهیرزدن توصیه می شود از خوردن غذا های حاوی این مواد خودداری کنند.

وی در رابطه با غذا هایی که می تواند منجر به از میان رفتن کهیر شود تصریح کرد: افرادی که دچار کهیر می شوند باید غذای ساده را در منوی غذایی خود جای دهند. سوپ و عدسی بهترین غذا برای زمانی است که فرد دچار کهیر می شود ضمن اینکه خوردن شربت آبلیمو نیز می تواند حالت گرمای شدید بدن در زمان ایجاد کهیر را کاهش دهد.

انتهای پیام/
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 86
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:378958

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار