تلاش 27 معلم مازندرانی برای ساختن خانه برای یک دانش آموز

منبع : عصر ایران کد خبر: 39871


تلاش 27 معلم مازندرانی برای ساختن یک خانه برای یک دانش آموز
 27 معلم دبیرستان کوثر شهرستان 'میاندورود' استان مازندران آستین همت و تلاش بالا زدند و خانه ای برای خانواده یک دانش اموز این دبیرستان می سازند.

به گزارش ایرنا، معلمان دبیرستان کوثر میاندورود با دیدن شرایط بد زندگی و معیشت خانواده 3 نفره کوثر عرب صاحبی ، دانش آموز پایه سوم متوسطه این دبیرستان 24 میلیون تومان کمک مالی پرداخت کردند تا سرپناهی برای این خانواده ایجاد کنند .

مهری قاسمی ، مدیر دبیرستان کوثر اسلام آباد شهرستان میاندورود به ایرنا گفت : این دانش آموز و خانواده اش در وضعیت و شرایط بسیار بدی زندگی می کنند . 

وی ادامه داد : 7 سال قبل پدر خانواده آنها را ترک کرد و از آن زمان هزینه زندگی کوثر و خواهرش با درآمد کارگری مادرخانواده تامین می شود .

قاسمی به بیماری مادرزادی کوثر و انجام عمل جراحی مغز و گذاشتن دستگاه برای خروج مایعات و خون در سرش اشاره کرد و افزود : بیماری وی نیز هزینه های زیادی را بر این خانواده تحمیل کرد .
وی اضافه کرد : پیشتر معلمان با دادن بسته های حمایتی اقلام غذایی گوشت ، مرغ ، برنج و روغن این دانش آموز و خانواده اش را حمایت می کردند . 

به گفته مدیر دبیرستان کوثر پس از مشاهده وضعیت و شرایط بسیار بد و نامناسب زندگی این خانواده ، ایده و فکر جمع آوری کمک معلمان برای ساخت خانه و سرپناهی برای آنان زده شد . 
وی ادامه داد : سالها قبل مادر کوثر با هدف ساخت خانه ، زمینی را در روستای شهریار کنده خریده بود که با جمع آوری کمک معلمان ساخت آن از 3 ماه قبل آغاز شد .

قاسمی گفت : علاوه بر پرداخت کمک نقدی 24 میلیون تومانی توسط معلمان دبیرستان کمک های غیر نقدی همچون اهدای درب و پنجره نیز انجام شد . 

وی با اشاره به اینکه اکثر مراحل ساخت خانه این خانواده انجام شد ، افزود : نوروز سال 96 این خانواده در خانه خود می توانند جشن عید را برگزار بکنند .

*** ساخت خانه برای دانش آموز فقیر اقدام بی نظیر معلمان دبیرستان کوثر 
مدیر آموزش و پرورش میاندورود پرداخت هزینه ساخت خانه برای دانش آموز فقیر از سوی معلمان دبیرستان کوثر را اقدامی بی نظیر و ارزشمند نام برد . 

بهروز عرب خزائلی به خبرنگار ایرنا گفت که هرچند آموزش و پرورش ردیف اعتباری برای پرداخت کمک هزینه به دانش آموزان محروم ندارد اما حضور و مشارکت انجمن اولیا و مربیان و خیران توانسته تا حدی این مساله را جبران بکند . 

وی ادامه داد : دبیرستان کوثر اسلام آباد یکی از مدارس واقع در منطقه محروم و حاشیه شهرستان میاندورد است که 152 دانش آموز را زیر پوشش دارد . 

7 هزار و 890 دانش آموز در 83 مدرسه شهرستان میاندورود مشغول تحصیل هستند . 
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 47
چاپ خبر
منبع:عصر ایران

کد خبر:39871

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط