قیمت محصولات فناوری افزایش یافت/ رکود همچنان در بازار ادامه دارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 543792
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران گفت: در ماه‌های گذشته در بازار محصولات IT شاهد رکود بوده ایم که با افزایش قیمت دلار در ماه های اخیر این رکود شدت گرفته است.


سید مهدی نورمحمدی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص شرایط حال حاضر بازار فناوری و اطلاعات گفت: این بازار از ابتدا امسال درگیر رکود بوده که همین امر در نهایت سبب کاهش سهم محصولات IT در سبد مصرفی خانوار شده است و از طرفی به ضرر قشر جوان و تحصیلکرده کشور تمام می شود.

وی دلایل ایجاد رکود در بازار را افزایش قیمت دلار دانست و گفت: در حدود ۹۶ درصد از محصولات فناوری وارداتی هستند به همین دلیل نوسان قیمت ارز تاثیر مستقیم بر این بازار می گذارد. با افزایش قیمت دلار فروشندگان به امید افزایش بیشتر قیمت اقدام به فروش نمی کنند و یا با قیمت مضاعف محصولات را به فروش می رسانند تا بتوانند جایگزین آن را خریداری کنند.

نورمحمدی عنوان کرد: آمار ها نشان دهنده آن است که در مدت مشابه سال گذشته میزان ورودی به بازار های ما روزانه بیش از هزار نفر بوده که این رقم در شرایط فعلی به کمتر از ۱۰۰ نفر رسیده است.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در خصوص تاثیر خرید اینترنتی در رکود بازار فناوری گفت: پیگیری های صورت گرفته از بازار مجازی نشان دهنده کاهش خرید محصولات IT در این بازار است، که امیدواریم با آغاز مهر ماه و زمان شروع مدارس و دانشگاه ها تغییری در کل بازار ایجاد شود.

وی در ادامه به بیان راهکار هایی برای بهبود شرایط پرداخت و گفت: ثبات قیمت دلار و کاهش تعرفه ها در بهبود بازار فناوری تاثیر گذار است. در حال حاضر تعرفه برخی کالاها بالا بوده به طوری که وقتی به دست مصرف کننده می رسد قیمت آن نامعقول است.

نورمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: ۹۰ درصد از محصولات حوزه فناوری کشور از چین و مابقی از کشور کره و تایوان وارد می شود.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 46
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:543792

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار