تصویری جالب از دانش‌آموان ژاپنی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 552140
در پیشرفت و موفقیت ژاپن علل و عوامل زیادی دخیل بوده است که ما به ذکر یک نمونه از آن می‌پردازیم.


راز پیشرفت ژاپنی ها چیست؟به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در فضای مجازی دو تصویر از بمباران هیروشیما در سال 1945 و زمین لرزه و سونامی در سال  ۲۰۱۱ در حال دست به دست شدن است و اقدام دانش آموزان ژاپنی در این تصاویر بسیار مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

این تصویر نشان می دهد که دانش آموزان ژاپنی با وجود فاجعه ای بزرگ بدون توقف همچنان  به درس خواندن خود  ادامه می دهند.  شاید بتوان گفت یکی از عواملی که موجب  پیشرفت و موفقیت آنها در عرصه های مختلف شده همین موضوع است.

بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ژاپن انجام گرفتند. در این دو عملیات که در ۶ اوت ۱۹۴۵ رخ داد دو بمب اتمی به فاصله ۳ روز بر روی شهرهای هیروشیما و ناگازاکی انداخته شد که باعث ویرانی و کشتار گسترده شهروندان این دو شهر گردید. حدود ۲۲۰٬۰۰۰ نفر در اثر این دو بمباران اتمی جان باختند که بیشتر آنان را شهروندان غیرنظامی تشکیل می دادند. بیش از ۱۰۰٬۰۰۰ نفر بلافاصله هنگام بمباران کشته شدند و بقیه تا پایان سال ۱۹۴۵ بر اثر اثرات مخرب تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست دادند.

 زمین لرزه و سونامی ۲۰۱۱ توهوکو نیز زلزله ای است، که ۱۱ مارس ۲۰۱۱ به قدرت ۹٫۰ درجه در ساعت ۱۴ و ۴۶ دقیقه به وقت محلی در نزدیکی سندای در استان میاگی در شمال شرقی ژاپن رخ داد. این زمین لرزه خسارات بسیار زیادی شامل تخریب شدید جاده ها و راه آهن و ایجاد آتش سوزی در برخی مناطق را بر ژاپن وارد کرد. برآوردها نشان داد زمین لرزه توهوکو قوی ترین زمین لرزه در ژاپن و پنجمین در جهان از زمان آغاز ثبت شدت زلزله ها از ۱۹۰۰ میلادی عنوان شده است. شدت زمین لرزه توهوکو به حدی بود که جزیره اصلی ژاپن (هونشو)، ۲٫۴ متر به سمت شرق حرکت کرد و زمین دست کم ۱۰ سانتی متر در مدار خود جابه جا شد.

در  تصویر اول که  یک ماه پس از بمباران هیروشیما به ثبت رسیده و در تصویر دوم  زمین لرزه و سونامی در سال 2011 اقدام جالب دانش آموزان را خواهید دید.

 

 انتهای پیام/ 

 اقدام تحسین برانگیز دانش آموزان ژاپنی
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 71
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:552140

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

—>