اطلاعات دانشجویان دانشگاه کراچی در اختیار سرویس امنیت پاکستان

منبع : فارس نیوز کد خبر: 554392
بعد از اینکه مشخص شد یکی از دانشجویان دانشگاه کراچی در عملیات تروریستی علیه عضو ارشد حزب متحده قومی دست داشته اطلاعات شخصی دانشجوها در اختیار سرویس امنیت پاکستان قرار می‌گیرد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام آباد،بعد از اینکه مشخص شد یکی از دانشجویان دانشگاه کراچی در عملیات تروریستی علیه خواجه اظهار الحسن عضو ارشد حزب متحده قومی دست داشته اطلاعات شخصی دانشجوها در اختیار سرویس امنیت پاکستان قرار می گیرد.
به گزارش جیو، در اجلاس ویژه دانشگاه کراچی تصمیم گرفته شد که لیست ثبت نام و اطلاعات شخصی دانشجویان در اختیار سرویس امنیت پاکستان قرار گیرد.
قرار شده دانشجویان قبل از ثبت نام یک تأدیه از پلیس بگیرند که در کارهای خلاف و غیر قانونی شرکت نداشته اند البته این موضوع هنوز به صورت رسمی تصویب نشده است.
گزارش ها نشان می دهد بررسی دقیق اطلاعات شخصی دانشجویان برای مهار تروریسم در کلان شهر کراچی انجام می شود.
دانشگاه جامعه کراچی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: سازمان اطلاعات پاکستان متعهد است اقدامات بیشتری برای تأمین امنیت دانشجویان انجام دهد.
این اولین بار است که یکی از دانشجویان دانشگاه کراچی در یک ترور هدفمند شرکت داشته و جزئیات شخصی دانشجویان باید در اختیار سرویس امنیت قرار گیرد.
«خواجه اظهار الحسن» عضو ارشدحزب متحده شاخه کراچی و رئیس حزب اپوزیسیون در پارلمان ایالت سند مورد حمله تروریستی قرار گرفت که موجب مرگ یک کودک و یک پلیس شد.
حمله زمانی رخ داد که خواجه اظهار الحسن پس ازاقامه نماز عید قربان قصد داشت به منزلش بازگردد ولی در راه دو نفر به او حمله کرده و قصد ترور او را داشتند.
اختلافات قومی و مذهبی در حالی همچنان در کراچی قربانی می گیرد که پشتیبانی برخی احزاب سیاسی از گروه های مافیایی و شبه نظامی از دلایل بروز خشونت در کراچی عنوان می شود.
کارشناسان بر این باورند که چون کراچی مرکز اقتصادی پاکستان است آمریکا و هند نیز برای ایجاد ناامنی در این شهر از برخی گروه های تروریستی پشتیبانی می کنند.
پس از عملیات ارتش پاکستان در مناطق قبایلی تعداد زیادی از شبه نظامیان به ویژه طالبان، کراچی را به عنوان مخفی گاه خود انتخاب کردند این در حالی است که جنگجویان بلوچ نیز در این شهر سکنی گزیدند.
احزاب سیاسی کراچی نیز بر اساس قومیت تشکیل شده به طور مثال حزب عوامی ملی (حزب پشتون ها) حزب متحده قومی (حزب قوم مهاجر) و حزب بلوچ ها در این شهر مستقر شدند که این مسئله خود همواره به ایجاد تنش دامن زده است.

انتهای پیام/ح

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 28
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:554392

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار