460 پرونده تخلفات در دوره چهار ساله وزارت کشور بررسی شد/ وزارت کشور در موضوع شورای شهر تبریز براساس دستور دادستانی عمل کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 642245
وزیر کشور گفت: وزارت کشور درباره موضوع شورای شهر تبریز براساس دستور دادستانی اقدام کرد.


به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان رحمانی فضلی وزیر کشور برای پاسخ به سوال منطقه ای و مشترک هشت نفر از نمایندگان در صحن علنی امروز سه شنبه(11 مهرماه) حضور یافت.

وزیر کشور با بیان این که در دوره چهار ساله وزارت کشور حدود 460 پرونده در سراسر کشور درباره تخلفات مورد رسیدگی قرار گرفته است، گفت: این رقم نسبت به ادوار گذشته دو برابر شده است.

وی ادامه داد: سامانه ای در وزارت کشور طراحی شده و مستقیما تمام مصوبات شوراها در آن ثبت می شود که تاکنون حدود 98 شهرستان بالای 100 هزار نفر جمعیت این سامانه ثبت و ضبط شده است.

رحمانی فضلی تأکید کرد: 1281 شورای شهر و 30 هزار شوراهای شهر و روستا وجود دارد که عملکرد آنها با توجه به مردمی بودن و شرایط منطقه ای خوب بوده و تعداد تخلفات زیاد نیست.

وزیر کشور اذعان داشت: بعد از تصویب مواد در شوراها کمیته ای شکل می گیرد تا بعد از بررسی های لازم مصوبات دارای ایراد را به شورا ارجاع کند اما در صورت جرم و اختلاصی این موارد در هیئت های حل اختلاف بررسی می شود.

وی با اشاره به این که تعداد موارد اعتراضی به مصوبات شوراها به 70 مورد رسیده که شخصی بوده است، گفت: مثلا در تهران 30 مورد اختلاف داشتیم رسیدگی شد، 15 مورد انحلال پیشنهاد داده شد که با 9 مورد آن موافقت صورت گرفت.

رحمانی فضلی تأکید کرد: در حیطه قوانین و اختیارات وزارت کشور تلاش شده تا نظارت ها بیشتر شود اما در حوزه شهرداری و شوراها اختیارات وزارت کشور مناسب نیست.

وزیر کشور با اشاره به سوال نمایندگان درباره شورای شهر تبریز هم اظهار کرد: اغتشا در شورای شهر تبریز توسط نیروهای امنیتی مشاهده شد و مراحل قانونی خود را طی کرد البته وزارت کشور به صورت قانونی اجازه تعلیق ندارد.

وی ادامه داد: سلب عضویت در مواردی است که شورای حل اختلاف آن را رسیدگی کند، وزارت کشور باید منتظر حکم قوه قضاییه و دادستانی باشد که در این مورد هم دادستان بر اساس وقوع جرم دستورات لازم را ارائه کرد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: وزارت کشور هم دستورات را اجرا و اعضای اصلی شورای شهر را برکنار و اعضای علی البدل را جانشین آنها کرد.

این خبر در حال تکمیل است....

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 29
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:642245

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها