آشنا: مقابله قاطع با تروریسم مورد حمایت آمریکا، گناه نابخشودنی یاران سلیمانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 669676
مشاور رئیس جمهور گفت: از نظر ترامپ صفتان گناه نابخشودنی یاران سلیمانی‌ها، مقابله همه جانبه و قاطع سپاه با همه اشکال تروریسم مورد حمایت آمریکاست.


مقابله قاطع با تروریسم مورد حمایت آمریکا، گناه نابخشودنی یاران سلیمانیبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در یاداشتی نوشت:

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دو ستون قدرتمند اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران است.

بزرگترین دستاورد سپاه در منطقه کمک به ملت های سوریه و عراق و پیشگیری از فرایند فروپاشی تروریستی ساختار دولت – ملت های منطقه است. اگر سپاه نبود تروریست ها به تخریب حرم زینبیه بسنده نمی کردند و سلطه خود را نه تنها بر کربلا و نجف و کاظمین و سامرا که بر حرمین شریفین نیز تحمیل می کردند و در انتهای یک سلسله جنگ های پایان ناپذیر چیزی جز سرزمینی سوخته از خانه ابراهیم و محمد (ص) باقی نمی گذاشتند.

از نظر ترامپ و ترامپ صفتان گناه نابخشودنی یاران سلیمانی ها و همدانی ها و حججی ها، مقابله همه جانبه و قاطع سپاه با همه اشکال تروریسم دولتی و فرادولتی مورد حمایت آمریکاست که هدفی جز تبدیل کل منطقه به محیط عملیاتی رژیم اشغالگر قدس ندارد. اما ترامپ باید بداندآنچه را که اوباما در برجام به دست نیاورد؛ او هم در پسابرجام به دست نخواهد آورد.

ایران در مذاکرات آستانه به عنوان پرچمدار همگرایی منطقه ای نشان داد که میز مذاکره را از میدان مجاهده جدا نمی داند و به همگان فهماند که مجاهده و مذاکره دو روی یک سکه و در حقیقت مکمل و متمم یکدیگر هستند.

دیپلمات ها و سرداران به دو شکل مختلف ماموریت فوری پایان دادن به جنگ های داخلی منطقه را بر عهده دارند؛ مأموریتی که از سوی رهبری به آن ها محول شده است. میز مذاکره عرصه ای است که تکلیف نهایی نبرد را با تکیه بر دستاورد های میدانی روشن می کند و نقطه پایانی می نهد بر جنگ های خانگی که در صورت استمرار نمی توان برنده ای جز رژیم اشغالگر قدس برای آن تصورکرد.

درست در همین نقطه ی فرجامین نبرد ها و نقطه آغاز مذاکرات است که مرزبندی قاطع و تقسیم کار طلایی امام خمینی (ره) میان سپاهی و سیاسی معنا می یابد و به راهنمای عمل دیپلمات ها و سرداران تبدیل می شود؛ دیپلمات ها به خوبی می دانند که بدون پشتیبانی سرداران و امیران نمی توانند صلح را بر جنگ غالب کنند و سرداران به تجربه دریافته اند که در مرحله نهایی؛ دستاورد های میدانی در میز مذاکره نقد می شود و صلح پایدار را برای مردم خسته از تنش و منطقه فرسوده از جنگ به ارمغان می آورد.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 45
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:669676

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>