پوشش مورد تایید فدراسیون جهانی برای بانوان ما غیر قابل استفاده است/ یکی از مسئولان سابق فدراسیون به دنبال حذف کرسی ایران در آسیا بود/ نمی‌دانم چه اتفاقی برای وکیل‌گیلانی رخ داد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 699660
رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: نمی‌دانم چه اتفاقی برای وکیل‌گیلانی رخ داد اما من کارم را انجام می‌دهم و تلاشم را می‌کنم تا برای ژیمناستیک ایران مفید واقع شوم.


زهرا اینچه درگاهی در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص دیدارش با رئیس کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا اظهار داشت: این دیدار به دعوت عبدالرحمان الشطری، رئیس کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا صورت گرفت و کلیه هزینه های سفر ما به قطر نیز توسط این کنفدراسیون پرداخت شد. نکته ای که الشطری در این دیدار به آن اشاره کرد تغییرات مکرری بود که در طول سال های گذشته در فدراسیون ژیمناستیک ایران صورت گرفته بود. شطری اظهار امیدواری کرد که در مدیریت ژیمناستیک ایران ثبات ایجاد شود و ما هم این اطمینان را به او دادیم که دوران بی ثباتی در ژیمناستیک کشورمان به پایان رسیده است.

وی ادامه داد: ما چند پیشنهاد داشتیم که به مسئولان کنفدراسیون ژیمناستیک آسیا ارائه دادیم. یکی از پیشنهادهای ما برگزاری جام باشگاه های آسیا بود که با آن موافقت شد. پیشنهاد دیگر ما برگزاری مسابقات ژیمناستیک بانوان مسلمان کشورهای آسیایی بود. این مسابقات با لباس استاندارد ژیمناستیک برگزار و مسئولان برگزارکننده مسابقات هم همگی از بانوان خواهند بود و این مسابقات هیچ پوشش رسانه ای و تصویری نخواهد داشت. ضمن این که پیشنهاد برگزاری مسابقات برای افراد کم توان و معلول را هم ارائه کردیم. شاید مسابقات محدودی برای معلولان برگزار شده باشد اما هرگز مسابقات رسمی برای این قشر نداشتیم.

اینچه درگاهی در پاسخ به این سوال که آیا پوشش اسلامی بانوان ژیمناستیک کار توسط فدراسیون جهانی تایید شده است یا خیر، تصریح کرد: پوشش بانوان ژیمناستیک کار تغییراتی داشته و برای بانوان برخی کشورها قابل استفاده تر شده است اما این پوشش همچنان برای بانوان کشورمان غیر قابل استفاده است. با توجه به این که برای امتیازدهی به ژیمناستیک کاران باید کلیه حرکات آنها قابل مشاهده باشد فکر نمی کنم فدراسیون جهانی با لباسی که مدنظر ما است موافقت کند. حداقل این اتفاق در ژیمناستیک هنری و ریتمیک رخ نخواهد داد. شاید در آینده بانوان کشورمان بتوانند در مسابقات بین المللی ژیمناستیک ایروبیک شرکت کنند که احتمال رخ دادن این اتفاق خیلی کم است.

وی در خصوص سیاست های فدراسیون ژیمناستیک برای کسب کرسی های آسیایی گفت: زمانی که در قطر حضور داشتم متاسفانه مکاتباتی از مسئولان اسبق فدراسیون ژیمناستیک ایران انجام شد که درخواست کرده بودند تنها کرسی آسیایی که در اختیار کشورمان است را پس بگیرند تا هادی قاسم پور از کمیته ژیمناتسیک ایروبیک آسیا حذف شود. من هم درخواستی ارائه دادم تا این کرسی از ایران گرفته نشود. خوشبختانه این کرسی احیا شد و قاسم پور همچنان در کمیته ژیمناستیک ایروبیک آسیا حضور خواهد داشت.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در مورد وضعیت فعلی فدراسیون ژیمناستیک گفت: با توجه به سبک سازی که در کادر فدراسیون انجام دادیم سرعت فعالیت های فدراسیون بسیار بیشتر شده و در حال حاضر 11 نفر در فدراسیون ژیمناستیک مشغول به فعالیت هستند. در گذشته حدود 80 نفر در فدراسیون حضور داشتند که زمان سرپرستی اسبقیان این تعداد به 30 نفر و در نهایت زمانی که من مسئولیت ریاست فدراسیون را بر عهده گرفتم 22 کارمند در فدراسیون حضور داشتند. خوشبختانه هزینه های فدراسیون به شدت کاهش پیدا کرده و این کم شدن نیروها در عملکرد ما تاثیر مثبت داشته است.

اینچه درگاهی تصریح کرد: برای بازی های آسیایی جاکارتا برنامه های فشرده ای داریم و اردوهای تیم های جوانان و بزرگسالان به طور متناوب برگزار می شود. ضمن این که به کسب سهمیه المپیک جوانان خیلی نزدیک شدیم و این اتفاق یک حرکث مثبت در ژیمناستیک ایران خواهد بود. در حال حاضر میانگین سنی تیم ملی بزرگسالان بالا است و برای این که در آینده دچار مشکل نشویم باید روی جوان ها سرمایه گذاری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حقوقی به ملی پوشان ژیمناستیک پرداخت می شود یا خیر، گفت: قرار است در جلسه هیئت رئیسه این مسئله را تصویب کنیم و ان شا ءالله این اتفاق رخ خواهد داد.

اینچه درگاهی در مورد این که به نظر می رسد برای برخی ملی پوشان ثبت حرکت آنها در کتاب قوانین فدراسیون جهانی مهم تر از کسب مدال است، اظهار داشت: این که حرکت ملی پوشان در کتاب قوانین ثبت شود اتفاق خوبی است اما مهم تر از آن کسب مدال است که باعث ارتقای رنکینگ می شود.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک در خصوص جذب اسپانسر گفت: برای اسپانسرینگ فدراسیون با یک شرکت معتبر صنایع غذایی مذاکرات خوبی داشتیم و به زودی مشکل اسپانسر هم حل خواهد شد.

اینچه درگاهی در پاسخ به این سوال که آیا نمی ترسد سرانجامی همانند وکیل گیلانی، رئیس برکنار شده فدراسیون ژیمناستیک داشته باشد تصریح کرد: نمی دانم چه اتفاقی برای وکیل گیلانی رخ داد اما من کارم را انجام می دهم و تلاشم را می کنم تا برای ژیمناستیک ایران مفید واقع شوم.

وی در پایان درباره این که آیا برای تیم ملی بزرگسالان، مربی خارجی جذب خواهد شد یا خیر، خاطرنشان کرد: قصد داریم این کار را انجام دهیم و برای این کار یک مربی بزرگ خارجی را جذب خواهیم کرد اما در حال حاضر زود است مربی خارجی به خدمت بگیریم. فعلا تیم ملی با مربی داخلی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 38
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری میزان

کد خبر:699660

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار