شناسایی 23 دانش‌آموز اوتیسم در خراسان‌جنوبی

منبع : عصر ایران کد خبر: 734741


 

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی از شناسایی ۲۳ دانش آموز اوتیسم در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، «سیدعلی اکبر محمدی»، امروز(سوم آبان) در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار کرد: باید شرایط آموزشی برای دانش آموزان اوتیسم را در استان فراهم کنیم.

وی با بیان این که متأسفانه ۳۲ درصد دانش آموزان استان به نوعی دارای نیازهای ویژه هستند، افزود: ۱۷ گروه از دانش آموزان استان در حوزه آموزش و پرورش دارای نیاز ویژه هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: از مجموع گروه های نیازمند ویژه تاکنون هفت گروه تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی قرار گرفته اند.

محمدی با اشاره به این که اوتیسم به معنای اختلال رشدی در کودکان است، اظهار کرد: متأسفانه هنوز نتوانسته ایم به واسطه تنگناهای سیستم آموزشی اقدامات مداخله ای برای دانش آموزان اوتیسم را انجام دهیم.

وی ادامه داد: سال گذشته طی فراخوانی که انجام داده ایم حدود ۳۱ دانش آموز مشکوک به اوتیسم شناسایی و در نهایت ۱۱ دانش آموز در سطح یک و دو مبتلای به اوتیسم شناسایی شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان جنوبی افزود: هم اکنون 1370 دانش آموز در مدارس مستقل استثنایی تحصیل کرده که امروز بالغ بر 1100 دانش آموز نیز در نظام آموزشی تحت روش تلفیقی و در مدارس عادی تحصیل می کنند.

محمدی با بیان این که هزینه توانبخشی دانش آموزان استثنایی و مبتلا به اوتیسم برای خانواده ها دغدغه بسیار بزرگی است، تصریح کرد: هزینه های آموزش این دانش آموزان جزو ضرورت های آموزشی آنان است و از این رو باید شرایط را برای آموزش همه دانش آموزان فراهم کنیم.

وی با اشاره به این که توانبخشی به تجهیزات تخصصی در اتاق تاریک، موسیقی درمانی و گفتار درمانی نیاز دارد، یادآور شد: روان پزشک اطفال در استان وجود ندارد و از این رو شناسایی و تشخیص بیماری اوتیسم نیز بسیار مشکل است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 58
چاپ خبر
منبع:عصر ایران

کد خبر:734741

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

تگ ها

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>