تقدیر حیدر العبادی از نیروهای امنیتی عراق به دلیل تامین امنیت زوار اربعین حسینی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 785256
نخست وزیر عراق در پیامی از نیروهای مسلح، امنیتی و اطلاعاتی به خاطر تامین امنیت زوار اربعین حسینی تقدیر کرد.


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، حیدر العبادی -- نخست وزیر عراق -- در پیامی از نیروهای مسلح، امنیتی و اطلاعاتی به خاطر تامین امنیت زوار اربعین حسینی تقدیر کرد.

بر این اساس، عبادی در پیامی از نیروهای مسلح، امنیتی و اطلاعاتی به خاطر تامین امنیت زوار اربعین حسینی و نهادهای مختلف که به زائرین امام حسین (ع) خدمات ارائه دادند، تقدیر کرد و موفقیت طرح های امنیتی را برگ زرینی دانست که به پرونده پیروزی بر گروه تروریستی داعش و آزادی مناطق اشغالی عراق افزوده می شود.

وی از تعهد زوار به نظم و همکاری آنان و هیات های حسینی (ع) با نهادهای امنیتی و از استانداری کربلا و عتبات مقدسه به خاطر خدمات رسانی به زوار تقدیر کرد.

گفتنی است؛ قاسم الاعرجی، وزیر کشور عراق روز جمعه در کربلا، موفقیت طرح تامین امنیت مراسم اربعین حسینی را اعلام کرد.

قاسم الاعرجی افزود: طرح ویژه ای که برای تامین امنیت زائران اربعین و امکان و مراکز تهیه و اجرا شده بود با موفقیت کامل پایان یافت و طی این مدت هیچگونه خلل امنیتی گزارش نشد.

وی از هماهنگی و همکاری خیلی خوب میان نیروهای مختلف امنیتی و شهروندان عراقی در این زمینه قدردانی کرد.

گفتنی است: بیش از 36 هزار تن از نیروهای امنیتی ارتش، پلیس و الحشد الشعبی فقط در سطح استان کربلا در تامین امنیت مراسم اربعین امسال شرکت داشتند.

در عراق امروز جمعه مصادف با 20 صفر و اربعین حسینی است.

پیش از مراسم امسال مسئولان سیاسی و مقامات امنیتی هشدار داده بودند داعش پس از شکست های خفت بار در میدان نبرد در عراق و سوریه ممکن است به حرکت های بزدلانه علیه زائران اربعین دست بزند.

پیاده روی میلیونی اربعین امسال تاکنون حادثه امنیتی نداشته است؛ اما منابع امنیتی از کشف وخنثی سازی دو برنامه حمله تروریستی به زائران خبر دادند.

طبق آمارهای رسمی و به عنوان حداقل برآورد، نزدیک به 14 میلیون نفر از عراق، ایران و سایر کشورها در مراسم اربعین شرکت داشتند.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 67
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:785256

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار