تیلرسون به زودی برکنار می‌شود؟

منبع : فردا نیوز کد خبر: 846201
روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز پنج‌شنبه به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا از تصمیم کاخ سفید برای کنار گذاشتن «رکس تیلرسون» وزیر خارجه این کشور خبر داده است.


روزنامه «نیویورک‌تایمز» روز پنج‌شنبه به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا از تصمیم کاخ سفید برای کنار گذاشتن «رکس تیلرسون» وزیر خارجه این کشور خبر داده است.

خبرگزاری فارس: روزنامه نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه نوشته است که ظرف چند آینده «رکس تیلرسون» برکنار شده و «مایک پومپئو» به عنوان وزیر خارجه جدید آمریکا معرفی می شود.

روزنامه «نیویورک تایمز» روز پنج شنبه به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا از تصمیم کاخ سفید برای کنار گذاشتن «رکس تیلرسون» وزیر خارجه این کشور خبر داده است.

بنا بر این گزارش، قرار است «مایک پومپئو» رئیس کنونی آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) جایگزین تیلرسون شود.

به نوشته نیویورک تایمز، بر اساس طرح کاخ سفید، قرار است «تام کاتن» سناتور تندروی جمهوری خواه هم به عنوان رئیس جدید سیا، جایگزین پومپئو شود.

مقامات آمریکایی که خواسته اند نامشان فاش نشود، به این روزنامه گفته اند که کاتن برای پذیرش ریاست سیا، تلویحا اعلام آمادگی کرده است.

هم پومپئو و هم کاتن به داشتن مواضع به شدت ضدایرانی مشهور هستند و از متحدان ترامپ در مسائل سیاست خارجی به شمار می آیند.

در ماه های اخیر گزارش های متعددی از روابط تیره «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا با ترامپ منتشر شده است. چند ماه پیش گزارش شد که تیلرسون پس از نشستی با ترامپ، وی را «کودن» توصیف کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، هنوز مشخص نیست که آیا ترامپ طرح پیشنهادی برای برکناری تیلرسون و جایگزینی پومپئو را تائید نهایی کرده یا نه، اما گفته می شود وی برای ایجاد تغییر در رأس دستگاه دیپلماسی آمریکا آماده است.

بنا بر این گزارش، طرح جایگزینی تیلرسون با پومپئو را «جان کلی» رئیس دفتر ترامپ تدوین کرده و با دیگر اعضای کاخ سفید در میان گذاشته است. بر اساس این طرح، قرار است حوالی پایان سال جاری میلادی (یک ماه دیگر) یا اندکی پس از آن، ترکیب تیم امنیت ملی دولت آمریکا دستخوش تغییر شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 55
چاپ خبر
منبع:فردا نیوز

کد خبر:846201

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار