سید حسن نصرالله: رویای بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینشان به زودی محقق می‌شود/ تصمیم ترامپ آغاز پایان اسرائیل است

منبع : انتخاب کد خبر: 879359


پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: فلسطینی هایی که در خارج سرزمین خود هستند، همچنان بر حق بازگشت تاکید دارند و رویای آنها برای بازگشت به سرزمینشان بسیار زود محقق می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: من از شما به دلیل این حضور گسترده و این همبستگی وسیع قدردانی می کنم، شما اهل مقاومت و وفاداری هستید.

وی تصریح کرد: در وهله نخست، به مردم فلسطین در اراضی اشغالی در غزه، کرانه باختری، قدس، اراضی 48 و بیت المقدس به دلیل ایستادگی تاریخی شان و تحرکات سریع شان از نخستین ساعات تصمیم خصمانه آمریکا درود می فرستم.

سیدحسن نصرالله خاطرنشان کرد: ترامپ تصور کرد زمانی که با نهایت استکبار و قلدری، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسد، تمامی جهان تسلیم فرمان او می شوند.

ترامپ گمان می کرد کشورهای جهان در کنار او می ایستند

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: ترامپ تصور می کرد که کشورهای جهان از اروپا و همچنین جهان عرب و اسلامی برای ایستادن در کنار او از هم پیشی خواهند گرفت اما وی تنها ماند و فقط اسرائیل در کنار او مانده است. این مساله بسیار مهم است و دولت های عربی و اسلامی باید رویکردها برای مخالفت با این اقدام آمریکا را تحکیم بخشند.

وی تصریح کرد: باید قدردان رویکردهای تاریخی تمامی مراجع دینی اسلامی از اهل تسنن و تشیع باشیم. همچنین مراجع دینی مسیحی باید قدردان آنها باشیم. باید تمامی تحرکات مردمی، رسانه ای، تحصن ها و تظاهرات ها را بستاییم.

سیدحسن نصرالله گفت: در حال حاضر تظاهرات ها برگزار می شود و مردم موضع خود را در مخالفت با این تعدی آمریکا و همبستگی شان را با فلسطین اعلام می کنند و از مهمترین وظایف رسانه ای و روحی این است که بر رویکردها در سال های گذشته غلبه کنیم.

مردم فلسطین نیازمند حمایت های مردمی هستند

وی خاطرنشان کرد: من کسانی را که در ضاحیه بیروت و تمام کسانی که از کشورهای عربی و اسلامی و کشورهای جهان تظاهرات کردند خطاب قرار داده و می گویم که تظاهرات امروز شما در سطح بالایی از آگاهی ها در رویارویی با این تعدی است و شما باید ارزش حضور خودتان را در میدان ها و خیابان ها و در پایگاه های اجتماعی بدانید چرا که دشمنان گمان می کردند که شما مساله فلسطین را فراموش کرده و خسته شده اید.

دبیرکل حزب الله افزود: هر تظاهراتی که در هر جایی از جهان برگزار می شود قدرت ما را بیشتر می کند و این احساس را به ما می دهد که ما تنها نیستیم. مردم فلسطین نیازمند این حضور مردمی هستند. تظاهرات هایی که در حال حاضر برگزار می شود خاستگاهی را در رویارویی با تعدی ها شکل می دهد.

وی گفت: این تظاهرات ها به نحوی نوعی مقابله است. در حال حاضر ما شاهد برخی از نقض ها هستیم همانطور که در اعزام یک هیات بحرینی به اراضی اشغالی رخ داد، این هیات نماینده مردم بحرین و اراده بحرینی ها نیست بلکه نماینده نظام ظالمی است که آن را اعزام کرده است و پیام پادشاه بحرین را پیرامون صلح و تسامح و همزیستی مشترک با کسانی داده است که در حال یهودی سازی قدس هستند، این اقدام بیانگر اراده مردم بحرین نیست.

نظام بحرین با اعزام هیاتی به اراضی اشغالی رسوایی به بار آورد

سید حسن نصرالله اظهار کرد: مردم برای بیان همبستگی خود با قدس تظاهرات کردند و به روی آنها گلوله شلیک شد و سرکوب گشتند. این رسوایی آن نظامی است که مردم را سرکوب کرده و اجازه تظاهرات را به آنها به خاطر فلسطین نمی دهد و هیاتی را برای عادی سازی روابط با دشمن اعزام می کند.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: فلسطینی هایی که در خارج سرزمین خود هستند، همچنان بر حق بازگشت تاکید دارند و رویای آنها برای بازگشت به سرزمینشان بسیار زود محقق می شود.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر در مقابل تجاوز آمریکایی و صهیونیستی علیه قدس قرار گرفته ایم و مجدداً بر موضع خود یعنی همان پیروزی یا شهادت تاکید می کنیم.

وی افزود: من از تحلیلگران و سخنرانان سیاسی می خواهم که به حرکات مردمی پیرامون قدس ارزش و اهمیت لازم را بدهند.


دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: فایده تصمیم ترامپ این است که خوب را از بد در بین جهان عربی و اسلامی مشخص می کند.

وی تصریح کرد: یمنی ها زیر بمباران به خیابان ها آمدند تا همبستگی خود را با قدس اعلام کنند.

در صورت پایداری فلسطینی ها، کسی نمی تواند اراضی آنها را بگیرد

دبیرکل حزب الله افزود: ما در لبنان به توافق نظر ملی خود پیرامون قدس و پیرامون موضع گیری ها نسبت به تصمیم ترامپ می بالیم. ما در لبنان مجدداً بر عهد و میثاقی که بسته ایم برای آن که به مساله فلسطین و قدس و مقدسات وفادار بمانیم، تاکید می کنیم.

وی تصریح کرد: ما تاکید کرده بودیم که هدف آمریکا از حمایت از داعش، منحرف کردن توجه ها از مسئله فلسطین است. امت اسلامی باید با این تجاوز آمریکا رویارویی کرده و مسئولیت فقط بر دوش فلسطینی ها قرار نگیرد ما به فلسطینی ها می گوییم که اگر دیکته ها را نپذیرید و بر اینکه قدس پایتخت ابدی فلسطین باشد اصرار ورزید هیچ کس نمی تواند سرزمینتان را از شما بگیرد.

سید حسن نصرالله تصریح کرد پس از تصمیم ترامپ زمان آن فرا رسیده است که بدانیم آمریکا حامی تروریسم بوده و این آمریکا بود که داعش را ایجاد کرد.

تصمیم ترامپ آغاز پایان اسرائیل است

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما با اطمینان و یقین هرچه تمام تر می گویم که تصمیم ترامپ آغاز پایان اسرائیل خواهد بود.

وی افزود: باید از طریق فشارهای مردمی و درخواست از دولت ها برای قطع روابط با اسرائیل، مجدداً تل آویو را منزوی کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: هر کس را که به فلسطین اشغالی برای عادی سازی روابط با اسرائیل آمده است، بیرون کنید.

مهم ترین پاسخ به تصمیم ترامپ وقوع انتفاضه سوم فلسطین است

وی تصریح کرد: محور مقاومت با وجود جراحتی که دیده است، از محنت سال های گذشته، محکم و قوی خارج می شود. مهم ترین پاسخ به تصمیم ترامپ وقوع انتفاضه سوم فلسطین در سراسر اراضی فلسطین است.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:انتخاب

کد خبر:879359

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار