نوسانات نرخ ارز و کاهش قدرت خرید، علت کسادی بازار چوب فروشان/ لزوم ارائه ارز مبادله ای برای تسهیل امور

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 880198
رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی گفت: افزایش نرخ دلار و تعرفه گمرک، تاثیر مستقیم بر بالا رفتن قیمت کالا داشته و افراد را با مشکل مواجه کرده است.


اسماعیل الهیان رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص وضعیت بازار اظهار کرد:کاهش میزان فروش کسبه و افزایش قیمت کالاهای موجود در بازار، موجب شد تا بازار در وضعیت کسادی قرار گیرد و هم اکنون، بخش زیادی از واحد های صنفی تعطیل شده است.

این مقام مسوول بیان کرد: نوسانات بازار ارز، تاثیر مستقیم بر قیمت کالاهای موجود در بازار داشته و علاوه بر این، افزایش تعرفه گمرکی موجب اوج گیری نرخ چوب، تخته و فیبرهای سه لایی شده است.

الهیان، تصریح کرد: بخش زیادی از کالاهای موجود در بازار، وارداتی بوده به طوری که بیش از 60 درصد چوب های MDF وارداتی و همچنین حدود 80 درصد نوار های PVC موجود در بازار نمونه های خارجی بوده است.

رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایه ای، با بیان اینکه نمونه های وارداتی، بخش قابل توجه کالاهای موجود در بازار را شامل شده است، تصریح کرد: عدم ارائه ارز مبادلاتی از سوی سازمان مربوطه موجب شده تا هزینه ی واردات کالاها، روندی صعودی گیرد و هم اکنون، افراد با ارز آزاد، اقدام به واردات چوب کنند.

به گفته الهیان، تشدید وضعیت کسادی در بازار، موجب شد تا بخش زیادی از کسبه دست به تعطیل کردن واحد های صنفی خود بزنند.

رییس اتحادیه فروشندگان چوب، تخته و فیبر سه لایی ادامه داد: توسعه تولید و برخورداری از کالاهای داخلی از فروش مطلوب، نیازمند حمایت دولت از تولید کنندگان بوده در صورتی که دارایی مطالبات را براساس ماده 169 از سال 91 از کسبه دریافت می کنند.

انتهای پیام/

بخش زیادی از کالاهای موجود در بازار، وارداتی بوده است
loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 241
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:880198

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار