بودجه شهرداری کفاف خرید تنها چند عدد اتوبوس را می دهد/تکمیل خطوط مترو تا چهل سال دیگر طول می کشد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 898372
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت:بودجه سال آینده برای حمل و نقل عمومی کشور 350 میلیارد تومان است که تهران با سهم خود فقط چند عدد اتوبوس می تواند بخرد.


بودجه شهرداری کفاف خرید تنها چند عدد اتوبوس را می دهد/تکمیل خطوط مترو تا چهل سال دیگر طول می کشدمحسن پورسیدآقایی در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه خطوط مترو تهران چه زمانی تکمیل خواهد شد،گفت: باید تا قیام قیامت مترو بسازیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه تهران به 500 کیلومتر خط مترو نیاز دارد، بیان کرد: اگر به این مسئله به صورت تاریخی نگاه کنیم، می بینیم که طی چهل سال 200 کیلومتر خط مترو ساخته شده است و طبیعتا 300 کیلومتر بعدی هم در همین مدت زمان طول می کشد.

وی تصریح کرد: خطوط مترو در یک برنامه چهار ساله تکمیل نمی شود و باید فکر کنیم که منابع مالی ساخت این 300 کیلومتر چگونه تامین می شود.

پورسید آقایی در خصوص نوسازی و توسعه ناوگان اتوبوسرانی گفت:برای  نوسازی و توسعه ناوگان اتوبوسرانی  به دنبال منابع هستیم تا به صورت فاینانس اتوبوس بگیریم.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اظهار تاسف از اینکه دولت هیچ منابع مالی در اختیار اتوبوسرانی قرار نمی دهد، بیان کرد: آنچه که در بودجه سال آینده برای حمل و نقل عمومی کل کشور مشخص شده 100 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است.

وی افزود: 350 میلیارد تومان است و وقتی که در همه شهرهای کشور تقسیم شود، تهران با سهم خود فقط می تواند چند عدد اتوبوس خریداری کند.

پورسید آقایی با بیان اینکه 3600 دستگاه از اتوبوس های داخل تهران باید از رده خارج شوند، بیان کرد: علت این امر مصوبه هیئت وزیران است که طبق آن اتوبوس های عمومی بعد از هشت سال کارکرد، باید از رده خارج شوند و الان این زمان برای این تعداد از اتوبوس های تهران به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 29
چاپ خبر
منبع:خبرنگاران جوان

کد خبر:898372

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار