حملات خمپاره‌ای تروریست‌ها به دمشق، 3 کشته بر جا گذاشت

منبع : صراط نیوز کد خبر: 914538
گروه‌های تروریستی با نقض توافق کاهش تنش برای چندمین بار در یک هفته، اقدام به شلیک خمپاره در استان دمشق کردند که بر اثر آن، سه غیر نظامی جان باختند.


صراط:گروه‌های تروریستی با نقض توافق کاهش تنش برای چندمین بار در یک هفته، اقدام به شلیک خمپاره در استان دمشق کردند که بر اثر آن، سه غیر نظامی جان باختند.

به گزارش فارس، تروریست‌های مستقر در حومه شهر دمشق بار دیگر با نقض آتش بس، این شهر را هدف حملات خمپاره‌ای خود قرار دادند.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی «الإعلام الحربی»، تروریست‌ها امروز (سه‌شنبه) از منطقه غوطه شرقی دمشق به سمت منطقه «الزبلطانی» اقدام به حملات خمپاره‌ای کرده‌اند که بر اثر این حملات، سه غیر نظامی کشته و پنج نفر زخمی شده‌اند.

منبعی در فرماندهی پلیس دمشق با تأیید این خبر گفت که تروریست‌ها به محله «الادعشریه» الزبلطانی سه گلوله خمپاره شلیک کرده‌اند.

گفته می‌شود در این حملات خمپاره‌ای خسارت‌هایی به منازل مسکونی در منطقه الزبلطانی وارد شده است.

این دومین بار است که تروریست‌های حاضر در ریف دمشق توافق کاهش تنش را نقض می‌کنند. ارتش سوریه در واکنش به اقدامات تروریست‌ها مواضع آن‌ها را هدف قرار داده است.

ایران، روسیه و ترکیه اردیبهشت امسال در شهر «آستانه»، پایتخت قزاقستان بر سر ایجاد مناطق کاهش تنش چهارگانه در سوریه به توافق رسیدند. این مناطق شامل قنیطره در جنوب سوریه، ریف دمشق، بخشی از شمال استان حمص، و استان ادلب می‌شود.

این هفته، مرکز نظارت بر توافق آتش بس «حمیمیم» که وابسته به وزارت دفاع روسیه است و تیم ترکیه ناظر بر توافق کاهش تنش، از ثبت هفت مورد نقض توافق آتش‌بس خبر دادند.

براساس این توافق، سه طرف مسئولیت نظارت بر اجرای توافق کاهش تنش از سوی دولت سوریه و دیگر طرف‌های درگیر را بر عهده دارند.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 26
چاپ خبر
منبع: صراط نیوز

کد خبر:914538

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار