نشستن چهار زانو عامل بروز ساییدگی زانو

منبع : صدا و سیما کد خبر: 925593
دبیر علمی بیست و یکمین همایش بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: نشستن چهار زانو و دو زانو خطر ابتلا به ساییدگی مفصل زانو را به همراه دارد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، دکتر علیرضا اشرف افزود: متأسفانه ایرانیان به علت سبک غلط نشستن از جمله چهار زانو و دو زانو همواره در معرض ابتلا به ساییدگی زانو هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر این استاندارد نبودن سرویس های بهداشتی ایرانی که افراد را مجبور به چهار زانو نشستن می کند عاملی برای تشدید بروز این بیماری است.

این استاد و مدیر گروه طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه نشستن چهار زانو ۹ برابر وزن کل بدن به زانو ها فشار وارد می کند، گفت: همه مردم باید سبک صحیح نشستن را بیاموزند و به شدت از نشستن به مدل چهار یا دو زانو خودداری کنند.

وی افزود: افراد علاوه بر رعایت سبک نشستن با نرمش صحیح زانو ها می توانند از بروز ساییدگی زانو پیشگیری کنند.

اشرف با تأکید براینکه اصول نرمش زانو باید توسط متخصصان طب فیزیکی به مردم آموزش داده شود، گفت: افراد در مراحل اولیه می توانند با نگه داشتن زانو به مدت ۱۰ ثانیه به فاصله ۲۰ سانتی از سطح بدن به سمت بالا زانو های خود را نرمش دهند.

دبیر علمی بیست و یکمین همایش بین المللی طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران در بخش دیگری از سخنانش افزود: متأسفانه ساییدگی زانو قابل درمان نیست و افراد فقط با رعایت موارد فوق می توانند از بروز آن پیشگیری کنند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دارو هایی که برای بیماران مبتلا به ساییدگی زانو تجویز می شود فقط جنبه کنترل کننده درد را دارد و در درمان قطعی آن نقشی ندارد.

اشرف ادامه داد: به هیچ روشی نمی توان مفصلی که دچار ساییدگی شده را به حالت اولیه بازگرداند.

بیست و یکمین همایش طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران از ۲۷ تا ۲۹ دی در سالن همایش های رازی برگزار می شود.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 85
چاپ خبر
منبع:صدا و سیما

کد خبر:925593

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار