برگزاری نمایشگاه «یهودیت، مسیحیت و اسلام» در برلین

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 945694
گروه بین‌الملل: نمایشگاه بین فرهنگی یهودیت، مسیحیت و اسلام در ساختمان «مارتین گروپیوس»( Martin Gropius) برلین برگزار شده است و تا مارس 2018 ادامه دارد.


برگزاری نمایشگاه «یهودیت، مسیحیت و اسلام» در برلینبه گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در آلمان؛ نمایشگاه بین فرهنگی در برلین، نه تنها اختلافات میان مسیحیان، مسلمانان و یهودیان را نشان می دهد، بلکه حقایق دیگری را نیز در ساختمان مارتین گروپیوس به نمایش گذاشته است.

در توصیف این نمایشگاه آمده است:«ما نباید از دانستن حقیقت و پروسه شکل گیری آن، احساس شرمندگی کنیم. مهم نیست که حقیقت از کدام منبع به دست می آید، حتی اگر از نسل های پیشین و افراد خارجی باشد، مهم است. برخی به بیش از هزار و 150 سال پیش برمی گردد. این حقایق از زبان الكندی، فیلسوف عرب از بغداد است كه در سال 850 بر روی کاغذ نوشته شده اند.»

سایت اسلامیک در این باره نوشت: این نمایشگاه تا مارس 2018 در ساختمان مارتین گروپیوس برپاست. بازدیدکنندگان می توانند با بازدید از آن یک سفر جامع از طریق تاریخ یهود، مسیح و اسلام و همچنین از مسیر علوم انسانی، علم و دین انتظار داشته باشد. مهم تر از این، نمایشگاه در مورد تأثیرات متقابل این سه فرهنگ می گوید.

این نمایشگاه سه بخش دارد. بخش اول، فرهنگ یونانی، عربی، عبری و فرهنگ نوشتاری روستاییان را معرفی می کند. بخش دوم به پزشکی و قسمت سوم نیز به نجوم و طالع بینی اختصاص دارد/.

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 30
چاپ خبر
منبع:خبرگزاری ایکنا

کد خبر:945694

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار

—>