روحانیت اجازه نفوذ و طراحی فتنه به دشمن را نمی‌دهد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 983397
رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون گفت: همان طور که در گذشته روحانیت اجازه نفوذ و طراحی فتنه به دشمن را نداده است، امروز هم باید مانند گذشته اجازه فتنه‌های دیگر را ندهد.


به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی در چهارمین المپیاد فرهنگی ورزشی طلاب با بیان اینکه فضیلت انسان به علم، تقوا و جهاد است، اظهار کرد: بر اساس آیات قرآن کسانی که دارای این فضائل هستند در پیشگاه خدای متعال از جایگاه رفیعی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه روحانیت در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس نقش پررنگی از خود به نمایش گذاشته است، افزود: دلیل این مسئله تقدیم بیش از 4 هزار شهید روحانی به انقلاب است.

وی افزود: حوزه های علمیه در یک روز در سال 65 بیش از 140 شهید تقدیم نظام و انقلاب کردند و این مسئله نشان می دهد، روحانیت در همه مسائل پیشگام بوده و لحظه ای از آرمان های امام راحل عقب نشینی نکرده است.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با تأکید بر اینکه امروز رسالت حوزویان برای دفاع از دین، اسلام و ارکان انقلابی از گذشته سنگین تر شده است افزود: از دیگر بخش هایی که حوزه می تواند نقش آفرینی کند، حضور در صحنه های مختلف و تبیین فتنه و ارکان انقلاب و آرمان های امام راحل است.

وی عنوان کرد: روحانیت در همه صحنه ها نقش آفرینی کرده است، در دوران دفاع مقدس و قبل از آن بیشترین محرومیت و مظلومیت را داشته است و امروز همین محرومیت و مظلومیت وجود دارد.

گواهی افزود: بنا نیست که این محرومیت موجب شود روحانیت از رسالت اصلی کناره گیری کند و فاصله بگیرد، اما با این حال همان طور که در گذشته روحانیت اجازه نفوذ و طراحی فتنه به دشمن را نداده است، امروز هم باید به مانند گذشته اجازه فتنه های دیگر را ندهد.

وی افزود: یکی از برنامه هایی که روحانیت می تواند در آن نقش آفرینی کند، جذب جوانان و تبیین مسائل دینی و شرعی و پاسخگویی به شبهات عقیدتی است و امیدواریم حوزه های علمیه در این امور هم بتواند قدم های جدی تری برای اعتلای دین و اسلام بردارد.

انتهای پیام/ی

loading...

اطلاعات خبر


بازدید: 22
چاپ خبر
منبع:فارس نیوز

کد خبر:983397

شارژ رایگان

شارژ

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

خبرهای مرتبط

پربازدیدترین اخبار